×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Řecko láká Brity na dovolenou. I ty neočkované

Řecko je připraveno přivítat letos v létě britské turisty, a to bez ohledu na to, zda se již nechali očkovat proti covidu-19, uvedl minulý týden podle agentury Reuters řecký ministr pro cestovní ruch Charis Theocharis. Řecko volá po zavedení očkovacích pasů v Evropské unii a věří, že by se díky nim mohlo v létě otevřít zahraničním cestovatelům. 

Poté, co se Řecko dohodlo na zmírnění cestovních restrikcí pro izraelské občany, usiluje o obdobnou dohodu s Británií

Řecko se minulý měsíc dohodlo s Izraelem na zmírnění cestovních omezení pro izraelské občany, kteří doloží potvrzení o očkování. O podobném ujednání nyní Atény diskutují také s Londýnem, uvedl řecký ministr pro cestovní ruch. V tomto případě by se ale cesty do Řecka neměly omezit jen na oočkované. 

„Všichni Britové, bez ohledu na to, zda již dostali vakcínu proti covidu-19, či ne, budou mít možnost cestovat na letní dovolenou do Řecka,“ uvedl. Ministr také upřesnil, že Britové, kteří budou mít potvrzení o očkování, nebudou muset před odletem do Řecka podstoupit PCR test ani karanténu po příletu. 

Turismus se podílí asi na pětině řecké ekonomiky a vytváří v zemi pětinu pracovních míst. Pokles v počtu přijíždějících turistů snížil v minulém roce řecké příjmy z cestovního ruchu na čtyři miliardy eur (105 miliard korun) z 18 miliard eur (472 miliard korun) v roce 2019, uvedla agentura Reuters. 

Oznámení řeckého ministra přichází v situaci, kdy představitelé Evropské unie diskutují na summitu o pandemii covidu-19 a očkovacích pasech. V jejich potenciál oživit turismus věří kromě Řecka také další země na jihu Evropy včetně Španělska. 

V Británii nyní dostalo první dávku vakcíny přes 18 milionů lidí. Tamní vláda se však k omezením vztahujícím se na letní dovolené zatím nevyjádřila.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Thajská zátoka známá z filmu Pláž byla opět otevřena

Zátoka Maya v souostroví Pchi Pchi, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, se po více než třech letech znovu otevřela pro návštěvníky. Ti ale musí dodržovat přísná opatření, která mají tento přírodní skvost chránit...

Číst více