Průzkum: 93 % Italů stráví letní dovolenou v Itálii

Stejně jako Češi se i Italové chystají letošní letní dovolenou strávit spíše ve své zemi. Podle dnes zveřejněného průzkumu institutu Ixe se letos chystá na domácí dovolenou 93 procent Italů, informovala agentura APA. Itálie, která patřila k nejpostiženějším zemím v nynější pandemii, otevřela své hranice 3. června. 

Italové letos v létě zůstanou ve své domovině

Na letní dovolenou se letos podle průzkumu institutu Ixe chystá asi 34 milionů Italů, což je o 13 procent méně než loni. Každý čtvrtý Ital si přitom vybral destinaci své dovolené nedaleko svého regionu. Většina dotazovaných se chystá k moři, mnozí si ale vybrali menší obce na venkově či v horách. Výrazný pokles návštěvnosti zřejmě čekají turisty velmi oblíbená města jako Řím, Florencie či Benátky. 

V rámci snah o oživení ekonomiky se italská vláda snaží podpořit i místní cestovní ruch. Kvůli tomu zřídila také speciální tým na ministerstvu kultury a turistiky. „Chceme podpořit cestovní ruch v místech, která nejsou tolik vyhledávaná zahraničními turisty, a jsou tudíž méně známá,“ citovala agentura APA ministra kultury a turistiky Daria Franceschiniho. 

Na nastartování cestovního ruchu a kultury po koronavirové krizi vyčlenila italská vláda pět miliard eur (asi 133 miliard Kč). Součástí balíčku opatření je i příspěvek Italům s nižšími příjmy na dovolenou v jejich vlasti. Rodiny s výdělky nižšími než 40 000 eur ročně mohou dostat voucher v hodnotě až 500 eur (asi 13 300 Kč), který lze do konce roku uplatnit jako slevu na ubytování, páry mohou získat maximálně 300 eur a jednotlivci 150 eur. 

Itálii i tak letos čekají velké ztráty příjmů z turistiky. Podle prognózy turistického svazu Assoturismo z tohoto měsíce se počet turistů ze zahraničí v Itálii letos v létě sníží až o polovinu. Podnikatelé tak přijdou v tržbách zhruba o 3,2 miliardy eur (asi 85 miliard Kč), spočítal svaz Assoturismo. Podle něj za tři letní měsíce přijede letos do Itálie o 12,8 milionu dovolenkářů méně než loni.

 Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsko a Rakousko zčervenají

Nejste-li očkováni proti covidu-19, od pondělka musíte být připraveni na komplikovanější návrat z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Návrat naopak bude jednodušší...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Travel Advance nově zastupuje Trentino

Trentino, nezávislá provincie na severu Itálie známá především jako lyžařská destinace, má na českém trhu nové zastoupení. PR pro ni bude zajišťovat agentura Travel Advance, která se specializuje na destinační marketing. Společnost o tom informovala v tiskové...

Číst více