Připomeňte si GO a Regiontour 2020

Tradiční start nové turistické sezony na brněnském výstavišti přivítal dle organizátorů více než 30 tisíc návštěvníků. Veletrhy GO a Regiontour prošly v letošním roce obměnou, která se dle předběžných informací setkala u návštěvníků z řad veřejnosti se zvýšeným zájmem. A odbornému programu dominovaly hned dvě zajímavé konference.

Tradiční start nové turistické sezony na brněnském výstavišti přivítal dle organizátorů více než 30 tisíc návštěvníků

I když si na přesná čísla budeme muset ještě počkat, dle předběžného sčítání letos veletrhy zaznamenaly vyšší zájem a tak i větší návštěvnost. Velmi se osvědčil koncept partnerské země. Tou se protentokrát stalo  Thajsko, které prezentovalo celou šíři své turistické nabídky včetně živých ukázek thajského boxu, tanečnic, masáží nebo kuchyně. „Je pro nás velkou ctí být partnerskou zemí na veletrhu, který je největší prezentací cestovního ruchu v České republice. Pro návštěvníky je to velká příležitost dozvědět se něco více o Thajsku včetně jeho fantastických destinací. Věřím, že to dále posílí spolupráci našich zemí v oblasti turismu,“ řekla Ureerat Chareontoh, velvyslankyně Thajska v České republice. Novinkou letošního ročníku veletrhů se stal gastronomický festival Go to FoodPark, již tradiční součástí naopak byly Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a GO KAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.

Odborníky v cestovním ruchu pak během prvních dvou dnů veletrhů zaujaly především dvě odborné konference. Zatímco čtvrteční odpoledne patřilo tématu overtourismu, program pátečního dne zajistili řečníci v rámci konference Travelevolution.

Novinky, které si letos pro své návštěvníky připravila jižní Morava a hlavně její přirozené centrum Brno, si mohli zájemci poslechnout na tradiční společné tiskové konferenci.

A první veletržní den již potřinácté zakončilo slavnostní předávání ocenění vítězům prestižní soutěže  Velká cena cestovního ruchu, která upozorňuje na obzvláště vydařené počiny z oblasti turismu. Kdo zvítězil hned v pěti kategoriích a kdo získal ocenění Cestovní kancelář roku?

Nemohli jste se veletrhů zúčastnit a zajímá vás, jak vypadaly? Nebo se chcete podívat, jak to vašemu stánku slušelo? Tak si nezapomeňte projít náš facebookový profil COT – Celý o turismu, na němž jsme pro vás to nejzajímavější z Brna průběžně zveřejňovali. Pozornost si zaslouží minimálně fotogalerie.

Foto: -gak-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Průzkum: Na dovolenou v ČR se chystá polovina domácností s dětmi

Dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá strávit zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí zatím tuto skutečnost totiž ovlivňuje jen velmi málo. Majitelé ubytování se v 88 procentech...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více