Připomeňte si GO a Regiontour 2020

Tradiční start nové turistické sezony na brněnském výstavišti přivítal dle organizátorů více než 30 tisíc návštěvníků. Veletrhy GO a Regiontour prošly v letošním roce obměnou, která se dle předběžných informací setkala u návštěvníků z řad veřejnosti se zvýšeným zájmem. A odbornému programu dominovaly hned dvě zajímavé konference.

Tradiční start nové turistické sezony na brněnském výstavišti přivítal dle organizátorů více než 30 tisíc návštěvníků

I když si na přesná čísla budeme muset ještě počkat, dle předběžného sčítání letos veletrhy zaznamenaly vyšší zájem a tak i větší návštěvnost. Velmi se osvědčil koncept partnerské země. Tou se protentokrát stalo  Thajsko, které prezentovalo celou šíři své turistické nabídky včetně živých ukázek thajského boxu, tanečnic, masáží nebo kuchyně. „Je pro nás velkou ctí být partnerskou zemí na veletrhu, který je největší prezentací cestovního ruchu v České republice. Pro návštěvníky je to velká příležitost dozvědět se něco více o Thajsku včetně jeho fantastických destinací. Věřím, že to dále posílí spolupráci našich zemí v oblasti turismu,“ řekla Ureerat Chareontoh, velvyslankyně Thajska v České republice. Novinkou letošního ročníku veletrhů se stal gastronomický festival Go to FoodPark, již tradiční součástí naopak byly Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a GO KAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.

Odborníky v cestovním ruchu pak během prvních dvou dnů veletrhů zaujaly především dvě odborné konference. Zatímco čtvrteční odpoledne patřilo tématu overtourismu, program pátečního dne zajistili řečníci v rámci konference Travelevolution.

Novinky, které si letos pro své návštěvníky připravila jižní Morava a hlavně její přirozené centrum Brno, si mohli zájemci poslechnout na tradiční společné tiskové konferenci.

A první veletržní den již potřinácté zakončilo slavnostní předávání ocenění vítězům prestižní soutěže  Velká cena cestovního ruchu, která upozorňuje na obzvláště vydařené počiny z oblasti turismu. Kdo zvítězil hned v pěti kategoriích a kdo získal ocenění Cestovní kancelář roku?

Nemohli jste se veletrhů zúčastnit a zajímá vás, jak vypadaly? Nebo se chcete podívat, jak to vašemu stánku slušelo? Tak si nezapomeňte projít náš facebookový profil COT – Celý o turismu, na němž jsme pro vás to nejzajímavější z Brna průběžně zveřejňovali. Pozornost si zaslouží minimálně fotogalerie.

Foto: -gak-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Beskydy-Valašsko: spuštěn nový ubytovací rezervační systém

Více než 8 000 lidí navštívilo rezervační systém ubytování na stránkách www.beskydyportal.cz, kterým se Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko snaží pomoci turistům i hoteliérům v době koronavirové krize. Systém funguje zhruba měsíc, začátkem listopadu do něj byla zapojena asi...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Královéhradecký kraj má novou destinační společnost

V prosinci zahájila činnost nová destinační společnost Královéhradeckého kraje. Příspěvková organizace s názvem Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu převzala činnost končící Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a společnosti Revitalizace KUKS, připravuje však i spoustu nových projektů. Centrála o tom...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V okolí lipenské přehrady vznikají nové trasy pro běžkaře

Poblíž lipenské přehrady vzniknou nové trasy pro běžkaře. Stopy budou stroje upravovat pro klasiku i bruslení. Trasy povedou kolem Pasečné u Přední Výtoně a lyžaři se po nich dostanou například pod vrchol Svatý Tomáš. Novináře o tom informoval mluvčí...

Číst více