×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Pražské věže loni navštívilo téměř 650 tisíc lidí

Foto: Shutterstock.com Nejnavštěvovanější byla loni opět Petřínská rozhledna Foto: Shutterstock.com

Věže spravované Prague City Tourism (PCT) v loňském roce navštívilo 649 147 návštěvníků, což je meziročně o zhruba čtyři procenta více. Proti roku 2019, tedy období před pandemií covidu-19, je to však o téměř 1,5 milionu lidí méně. Nejnavštěvovanější byla Petřínská rozhledna, vyplývá z analýzy PCT, která se stará o sedm věží a bludiště na Petříně.

Na Petřínskou rozhlednu se vydalo 242 803 návštěvníků, což je o 8 587 více než loni. Předloni ale dosáhl počet návštěvníků 701 555. Do sousedního zrcadlového bludiště na Petříně přišlo 176 714 lidí, což je ve srovnání s rokem 2020 rovněž více.

Naopak pokles návštěvníků zaznamenala druhá nejnavštěvovanější věž, a to Staroměstská radnice. Loni tam zavítalo 124 248 lidí, což je meziročně o asi 4 000 lidí méně. Proti roku 2019 je to pokles o zhruba 571 000 návštěvníků. „Na návštěvnosti Staroměstské radnice se projevil obrovský propad počtu zahraničních turistů. Na Petříně pak byl patrný zvýšený počet domácích turistů,“ uvedl předseda představenstva PCT František Cipro.

Třetí nejnavštěvovanější věží byla loni Prašná brána s 27 072 návštěvníky a na čtvrtém místě je Staroměstská mostecká věž. Nejnižší počet lidí zašel na Novomlýnskou vodárenskou věž.

Nejvytíženějším měsícem byl srpen, kdy se některou z věží či bludiště rozhodlo navštívit 146 775 lidí. Druhý nejvyšší počet lidí dorazil v červenci a nejméně návštěvníků měly památky na začátku sezony v květnu.

PCT se stará o Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranskou a Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více