Praha plánuje nakoupit ubytovací zařízení

Pražský magistrát plánuje vypsat soutěž na nákup několika ubytovacích zařízení pro 20 až 90 lidí, celkem má být jejich kapacita maximálně 500 ubytovaných. Mohlo by jít o ubytovny, hostely, hotely či bytové domy. Mají sloužit pro lidi bez domova a další sociálně slabší a také pro podporované profese, jako jsou policisté, hasiči nebo zdravotníci. Radní města schválili vypsání tendru, jejich rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelé.

Pražský magistrát plánuje vypsat soutěž na nákup několika ubytovacích zařízení pro 20 až 90 lidí, celkem má být jejich kapacita maximálně 500 ubytovaných

Podle schváleného dokumentu město v minulosti až na několik výjimek rozprodalo všechny své prostory určené pro dočasné či krátkodobé ubytování. Město může tyto kapacity využít například pro mimopražské zdravotníky, hasiče a policisty, a také pro lidi bez domova. Pro ty v době plošné karantény kvůli koronaviru začal magistrát zajišťovat ubytování v pronajatých hotelech, což se podle dokumentu osvědčilo a nakoupené ubytovny by mohly fungovat podobně.

„Doufám, že se podaří soutěž dokončit do poloviny příštího roku,“ řekl radní pro bydlení Adam Zábranský. Dodal, že k hodnocení došlých nabídek byla založena komise. Výhodou může být podle něj stávající situace v metropoli, kdy je v důsledku pandemie koronaviru a poklesu turismu řada ubytovacích zařízení na prodej za nižší ceny.

Konkrétní rozdělení, kolik míst půjde na jaké účely, vyplyne až z výsledků soutěže, stejně jako cena. Magistrát zatím oslovil 17 realitních kanceláří a šest vlastníků nemovitostí, z průzkumu vyplynulo pět nabízených nemovitostí s cenou kolem 2,5 milionu korun za jednotku bez kuchyňky a sociálního zařízení a 3,4 milionu za jednotku se zázemím.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Profil typického turisty v Královéhradeckém kraji

V předposledním dílu letošního seriálu věnovaného analýze demografických charakteristik a spotřebního chování domácích i zahraničních turistů navštěvujících jednotlivé kraje České republiky se vypravíme na Královéhradecko. Zaměříme se na návštěvníky, kteří do kraje přijížděli v letech 2018 a 2019, tedy...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Profil typického turisty v Libereckém kraji

Jeden z posledních dílů našeho letošního seriálu vás zavede na Liberecko. Seznámíte se s demografickými charakteristikami a spotřebním chováním =domácích i zahraničních návštěvníků, kteří do tohoto kraje mířili v letech 2018 a 2019, tedy před příchodem koronavirové pandemie. Jako vždy vyjdeme...

Číst více
Foto: Moravskoslezské Convention Bureau

Pro svou další událost si vyberte Ostravu a Moravskoslezský kraj

Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

Číst více