Dobré zprávy v době koronavirové #2

V záplavě negativních informací vám chceme přinášet i takové články, které dávají naději. Tedy takové, z kterých můžete načerpat inspiraci pro svoji aktuální činnost, případně zjistit, jak vaši kolegové pomáhají ostatním nebo bojují za budoucnost cestovního ruchu. Třeba v nich najdete návod, co byste pro své podnikání mohli udělat vy. Jaké nápady se nám za poslední dva týdny sešly?

V záplavě negativních informací vám chceme přinášet i takové články, které dávají naději

V reakci na drtivé dopady celosvětové pandemie na sektor cestovního ruchu chystá agentura CzechTourism kampaň #světovéČesko na podporu domácího cestovního ruchu (www.icot.cz/czechtourism-chysta-kampan-svetovecesko/).

Brněnská iniciativa Gastro žije! na Kapucínském náměstí v Brně instalovala prototyp venkovního stolku, který umožňuje jíst venku a zároveň dodržovat nařízení vlády. (www.icot.cz/gastro-zije-ukazalo-bezpecne-venkovni-gastro-zony/).

Hospodářská komora (HK ČR) proto se svými partnery z iniciativy podejto.cz vytvořila online řešení s názvem PODEJTO ZA MĚ, které umožní vyřízení úředních náležitostí prostřednictvím odborníků, kteří jsou držiteli datových schránek (www.icot.cz/hk-cr-spousti-iniciativu-podejto-za-me/).

Pivovary spustily kampaň za záchranu hospod. Lidé si mohou na stránkách Zachranhospodu.cz kupovat poukazy, které uplatní, až se restaurace znovu otevřou (www.icot.cz/pivovary-zahajily-kampan-za-zachranu-hospod/).

Během aktuálního stavu uzavřených hranic soustřeďuje Německá turistická centrála (DZT) své probíhající marketingové aktivity na všech sociálních kanálech po světě v komunikační kampani #DiscoverGermanyFromHome (www.icot.cz/nemecko-rozjelo-kampan-discovergermanyfromhome/).

Společnost Mevris, která se zabývá vývojem webové aplikace Better Hotel určené pro všechny ubytovatele na českém trhu, spustila projekt Zachraň hotel – online platformu, která zprostředkovává pomoc lidem v boji proti koronaviru (www.icot.cz/ceske-hotely-pomahaji-lidem-v-boji-proti-koronaviru-muzete-i-vy/).

Jedna z krajských destinačních organizací se pod záštitou jihočeského krizového štábu postavila do první linie boje proti COVID-19 (www.icot.cz/jccr-se-stala-krajskou-centralou-distribuce-ochrannych-prostredku/).

Hotelová síť Pytloun Hotels se rozhodla nabídnout kapacity svých uzavřených hotelů záchranným složkám, vojákům, případně dalším institucím či jednotlivcům, kteří se podílejí na boji proti šíření koronaviru (www.icot.cz/pytloun-hotels-nabizi-sve-kapacity-pro-zachranne-slozky-vojaky-a-dalsi-bojujici-proti-sireni-koronaviru/).

Populární kuchaři, restaurace s rychlým občerstvením, kavárny i další firmy v současné době podporují zdravotníky, hasiče a policisty a připravují pro ně v Praze obědy zdarma (www.icot.cz/sefkuchari-pripravuji-obedy-zdarma-pro-zachranare/).

 Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Vysočina: Kraj rybníků, lesů a kouzelných zákoutí

Dělí Moravu od Čech, charakterizuje ji zvlněné krajina s nespočtem do dálky se táhnoucích kopců, smaragdových lesů, prostorných luk a pastvin. Zkrátka romantika, kam jen oko dohlédne, přesně taková je Vysočina. Inspirativní, přesto klidná, drsná i malebná. Rybníky...

Číst více

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více