Poplatek zájem o vstup do parku u blatenského zámku nesnížil

Blatenský zámek zpoplatnil vstup do svého rozlehlého parku. Zájem o návštěvu 42 hektarů velkého areálu se ale nijak nesnížil. Poplatek ve výši 25 korun lidé platí rok, park je pro veřejnost otevřený celoročně každý den. Za rok jej navštíví přibližně 100 tisíc lidí, řekla majitelka blatenského zámku Jana Hildprant-Germenisová.

Blatenský zámek zpoplatnil vstup do svého rozlehlého parku

Podle ní se ale stále najdou návštěvníci, kteří si kvůli poplatku postěžují. „Vím, že hodně lidí se kvůli tomu zlobí. Ale myslím si, že 25 korun není tak moc. A podle mě tím lidi získají větší respekt, předtím chodili, kudy chtěli a honili daňky. Teď se to vše více utišilo,“ řekla.

Park byl původně oborou, kterou na začátku 19. století vybudoval předek současné majitelky Franz Hildprandt. Návštěvníci mohou kromě mohutných stromů vidět řadu potůčků. Největší atrakcí jsou volně se pohybující daňci.

Podle majitelky poplatek za vstup do parku turisty z jiných měst tolik netrápí. Hůře si zvykali Blatenští, uvedla. „Ale teď jsme udělali celoroční kartu za 250 korun. To znamená, že její majitel sem může každý den v roce a vyjde ho to v přepočtu na pár haléřů,“ doplnila.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více