Počet turistů v Chorvatsku poprvé překročil 500 000

 V sobotu 11. července poprvé v letošním roce pobývalo v chorvatských destinacích více než 500 000 turistů, přičemž více než 80 % tvořili zahraniční turisté. Údaje zveřejnil systém eVisitor, který zaznamenává statistiku příjezdů a přenocování turistů. V současné době přichází většina zahraničních turistů do Chorvatska z Německa, Slovinska, České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Nejvíce turistických příjezdů realizujeme z těch trhů, kde provádíme intenzivní propagační aktivity zaměřené na vnímání naší země jako zajímavé, ale především bezpečné turistické destinace. Dosažené výsledky dokazují, že se nám to daří, protože Chorvatsko je jednou z mála turistických destinací ve Středomoří, kde se cestovní ruch realizuje. Se zvýšením počtu leteckých linek, zejména ve střední a jižní Dalmácii, od poloviny července očekáváme návštěvníky ze vzdálených mimoevropských trhů, ale také ze Spojeného království, Francie nebo Skandinávie,“ uvedl ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić, který zdůrazňuje, že odpovědné chování a dodržování všech předepsaných epidemiologických opatření jsou stále nesmírně důležité.

Zátoka Stiniva, ostrov Vis

Od 1. do 10. července bylo v Chorvatsku evidováno téměř 600 tisíc příjezdů (což činí 46 % čísel z loňského roku) a 4,4 milionu přenocování (53 %). Na české turisty podle systému eVisitor připadá z uvedených čísel téměř 80 tisíc příjezdů a 547 tisíc přenocování. 

Nejvíce přenocování všech turistů bylo realizováno na Istrii (1,2 milionu přenocování), Kvarneru (975 tisíc přenocování) a v Zadarském kraji (819 000 přenocování). Za nimi následuje Splitsko-dalmatský kraj s 706 tisíci přenocování, Šibenicko-kninský s 321 tisíci přenocování,  Dubrovnícko-neretvanský s 188 tisíci přenocování a Licko-senjský kraj s 167 tisíci přenocování.

Pokud jde o cílové destince, většina turistů si pro svůj pobyt vybrala Vir, Rovinj, Medulin, Mali Lošinj, Poreč, Umag, Crikvenica a další.

Chorvatsko vydalo aktualizované opatření k zachování bezpečnosti a minimalizaci rizika pro domácí obyvatelstvo a návštěvníky této země a tak je v současné době v obchodech a veřejné dopravě povinné nosit roušky.

Foto: HTZ / Alexandar Gospić

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsko a Rakousko zčervenají

Nejste-li očkováni proti covidu-19, od pondělka musíte být připraveni na komplikovanější návrat z Chorvatska a Rakouska. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Návrat naopak bude jednodušší...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Travel Advance nově zastupuje Trentino

Trentino, nezávislá provincie na severu Itálie známá především jako lyžařská destinace, má na českém trhu nové zastoupení. PR pro ni bude zajišťovat agentura Travel Advance, která se specializuje na destinační marketing. Společnost o tom informovala v tiskové...

Číst více