Piloti Lufthansy ohlásili další stávky na 29. a 30. listopadu

Piloti německých aerolinek Lufthansa oznámili další stávku na 29. a 30. listopadu poté, co ztroskotala jejich jednání s vedením společnosti o zvýšení platů. Protest se bude v úterý vztahovat na krátké lety a o den později na krátké a dlouhé spoje mimo Německo. Oznámila to včera odborová organizace Vereinigung Cockpit (VC) v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

Odborová organizace VC požaduje nárůst platů pilotů Lufthansy o 22 procent

Piloti Lufthansy přerušili práci tento týden ve středu a protest postupně prodlužovali až do soboty. Společnost musela zrušit na 2 800 letů, což se dotklo zhruba 350 000 cestujících. Denní ztráty firmy se odhadují na deset milionů eur (asi 270 milionů korun).

Odborová organizace VC požaduje nárůst platů pilotů o 22 procent. Aerolinky naposledy v pátek připustily zvýšení v řádu jednotek procent, to ale VC odmítla a varovala před možností dalších stávek.

Foto: -pmu-

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: JCCR

EuroVelo 13 / Stezka železné opony: průvodce po českých úsecích

EuroVelo 13 po Česku: 800 km podél bývalé hranice. Šumava, jižní Morava, značení i tipy na etapy pro cykloturisty.

Číst více

Brdy na kole: kompletní průvodce cyklotrasami v CHKO 2026

Kam v Brdech na kole, kde parkovat a co je zakázané. Praktický přehled cyklotras, okruhů a pravidel v CHKO Brdy pro rok 2026.

Číst více
Spencer Davis

Vlakem k Jadranu 2026: noční spoj Vídeň–Split i přímé vlaky z Česka

Jak se dostat vlakem k moři do Chorvatska v roce 2026: noční Nightjet Vídeň–Split, Adriatic Express z Ostravy a ceny lůžek.

Číst více