Opravdová láska

Jižní Čechy se právem řadí mezi nejnavštěvovanější regiony v Čechách. ­Ať už patříte mezi milovníky aktivní dovolené, památek, krásné ­přírody, wellness nebo gastronomických zážitků, tak si v jižních ­Čechách přijdete na své.

Jižní Čechy jsou známé jako region s bohatou historií, unikátními památkami a malebnou přírodou nabízející jedinečné turistické příležitosti, tradiční jihočeskou kuchyni, celoroční atraktivní sportovní vyžití a moderní infrastrukturu. I proto může dovolená v jižních Čechách představovat pobyt v krásné přírodě ve spojení s nepřeberným množstvím zážitků.

Na základě výsledků analýz preferencí turistů vychází, že více než polovina obyvatel Česka si při myšlence na dovolenou vybaví jižní Čechy. Tito lidé mají k jižním Čechám vybudován kladný vztah a počet takto smýšlejících turistů stále narůstá. A aby k nám jezdili i nadále a těšili se na jihočeskou pohostinnost, gastronomii, zadumanou krajinu, na cyklistické, turistické a vodní trasy a upevňovali svůj vztah k jihočeské přírodě a památkám, počínaje letošním rokem všem nabídneme novou kampaň „Jižní Čechy, opravdová láska“.

Téma volně navazuje na předchozí Jižní Čechy pohodové a v roce 2020 se zaměří na vlídnou povahu Jihočechů, opravdovost destinace bez umělých přikrášlení, realitu, která i když se může zdát nekomfortní, tak patří k jihočeskému koloritu a svou jedinečností se stává oblíbenou. V dnešní době plné neomezených možností, jak vylepšit image, se zaměřujeme na reálný prožitek bez spoilerů, na upřímnost a vřelost. Srdečnost místních lidí, historické předávání tradičních umění po generace, poctivá řemesla, unikátní gastronomické speciality a jejich výroba, láska ke krajině, farmaření, rybolov a myslivost, osobní a trvalý vztah k místním památkám – i to vše vyjadřuje zdejší obyvatele a jejich lásku k jižním Čechám. Na základě jejich příkladu, vyprávění a osobní zkušenosti předáváme emoce, které jižní Čechy vyvolávají. Emoce, které si může odvézt každý návštěvník. Emoce, které jsou opravdové, zůstávají ve vzpomínkách a hřejí u srdce.

S důrazem na opravdovost se téma zaměří také na odkaz reformátorů mistra Jana Husa a Petra Chelčického, kteří mezi lid šířili nenásilí, sociální cítění, poznání vnitřní pravdy, trvání si na svém názoru, nepodřizování se autoritativní moci a většině. Při následování jejich odkazu „nenechat se přesvědčit a bojovat za svou pravdu, když úmysly jsou dobré a cíle šlechetné“, dát důraz na opravdovost rázu jižních Čech.

Téma Jižní Čechy opravdová láska si ponechává pohodu, která je součástí povědomí o jižních Čechách. Pohoda jako taková zůstává i v nadcházejícím roce jako důležitá součást zážitku. Zároveň ale tento zážitek bude obohacen o vřelou emoci, lásku, opravdovost a důvěru k regionu.

Přijměte naše pozvání a přijďte na ochutnávku opravdové lásky, která bude také prezentována především domácím návštěvníkům na veletrhu cestovního ruchu Travelfest. Návštěvníkům bude představena nová expozice v čele se zástupci Jihočeské centrály cestovního ruchu, kteří prezentují celý region jižních Čech a také se zástupci jednotlivých turistických oblastí, kterými jsou: Budějovicko, Toulava, Novohradsko-Doudlebsko, PodKletí, Prácheňsko, Šumavsko, Lipensko, Písecko-Blatensko, Třeboňsko, Česká Kanada a Český Krumlov region.

Veletrh Travelfest proběhne společně s výstavou Gastrofest 24.–26. 4. 2020 pod společnou značkou TravelŞGastro na českobudějovickém výstavišti, samozřejmostí je bohatý doprovodný program, zábavní koutek pro naše nejmenší a celá řada soutěží o hodnotné ceny. Těšit se návštěvníci mohou na přednášky např. Dana Přibáně z legendárních Trabantů, cestovatelů Hany Machalové nebo Ondřeje Vlka.

Přijďte a nechte se v předmájovém čase okouzlit tou opravdovou jihočeskou láskou!

Text a foto: JCCR

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chvilka na Slovensku, ale jen pro očkované

Slovensko má z našich sousedů nejpřísnější podmínky vstupu. Kdo nemá ukončené očkování proti covidu, musí – až na vyložené výjimky – nastoupit do desetidenní karantény. Následující tipy na jednodenní výlety tak využijete tehdy, pokud jste druhou...

Číst více