České dráhy uspořádaly 9. ledna tiskovou konferenci, na které byly představeny některé novinky. Jak datum napovídá, setkání s novináři se konalo v průběhu veletrhu GO v Brně.
Nový jízdní řád pro období 2002/2003, který pokračuje v trendu snižování nákladů, efektivnějšího využívání techniky i zaměstnanců při zkvalitnění rozsahu dopravy a služeb, platí od 15. prosince minulého roku. České dráhy během jeho platnosti nabízejí denně v průměru 7 425 osobních spojů, které ujedou přes 290 000 kilometrů denně. Větší část spojů zajišťuje základní dopravní obslužnost. Tyto spoje denně urazí v průměru přes 220 000 kilometrů.
Změny se týkají jak mezinárodní, tak i vnitrostátní dopravy. Mezi nejvýznamnější novinky v mezinárodní dopravě patří nové spojení Prahy se švýcarským Curychem. Denně na tuto trať vyjíždějí lehátkové vozy Švýcarských spolkových drah. Vlak jede přes Linec, kde se přímé vozy připojují k expresu EuroNight Weiner Walzer z Budapešti do Curychu. Rozšíření se dočkala i nabídka vlaků mezi Českou republikou a Rakouskem, kdy některé spoje byly posíleny a některé spěšné vlaky nově zavedeny. S Rakouskými spolkovými drahami platí dohoda o výhodnějším cestování v příhraniční dopravě pod názvem EURegio. Ta umožňuje pořídit zpáteční jízdenku z Brna do Vídně či z Českých Budějovic do Lince mnohem levněji než dosud.