Nová stezka provede okolím Padrťských rybníků v Brdech

V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy vznikla naučná stezka, která provede návštěvníky okolím Padrťských rybníků. Její součástí jsou informační panely s QR kódy, informovala mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Karolína Šůlová.

V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy vznikla naučná stezka

Stezka zahrnuje 13 zastavení, čtyři klasické velké informační panely a devět malých kovových, které jsou netradičně umístěny na kamenech. „Nechtěli jsme totiž zasahovat do kouzla zdejší nezastavěné krajiny,“ uvedl vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer.

Zatímco malé tabule se věnují především brdské přírodě, velké návštěvníci najdou na místech, kde dříve stávaly vesnice Padrť, Přední a Zadní Záběhlá a Kolvín. Panely i tabule doplňují QR kódy, pod nimiž se skrývají další rozšiřující informace ke každému tématu, například kroniky zaniklých obcí.

Protože jsou Brdy odlehlou a členitou krajinou, může se stát, že signál mobilních operátorů potřebný k zobrazení obsahu QR kódů nebude u všech zastavení k dispozici. Mnohdy ale stačí po načtení kódu popojít pár kroků a obsah se zobrazí. V obzvlášť nepříznivých podmínkách lze QR kód načíst do mobilu a obsah si prohlédnout později.

Padrťské rybníky původně sloužily jako zásobárna vody pro plavení dřeva. Název dostaly podle dnes již zaniklé vesnice Padrť. Někdejší brdský vojenský újezd se přeměnil v CHKO počátkem roku 2016.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Průzkum: Na dovolenou v ČR se chystá polovina domácností s dětmi

Dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá strávit zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí zatím tuto skutečnost totiž ovlivňuje jen velmi málo. Majitelé ubytování se v 88 procentech...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více