Některé tuzemské CK ruší nejbližší zájezdy do Číny

Některé tuzemské cestovní kanceláře ruší nejbližší zájezdy do Číny nebo jednají o možnostech jejich přesunu na pozdější termíny. U cest plánovaných za několik měsíců většinou klientům nabízejí bezplatnou změnu destinace nebo vrácení peněz. Cestovní kanceláře přijímají stále více dotazů na aktuální situaci v Číně, obracejí se na ně i lidé cestující do Vietnamu, Thajska či Indie. ČTK to zjistila v anketě mezi oslovenými cestovními kancelářemi.

Některé tuzemské cestovní kanceláře ruší nejbližší zájezdy do Číny nebo jednají o možnostech jejich přesunu na pozdější termíny

„V tuto chvíli řešíme tři zájezdy, jeden měl odjíždět v březnu, ten jsme již zrušili. U zájezdů s odjezdem v dubnu nabízíme přihlášeným klientům možnost přehlášení na jiný zájezd z naší nabídky bez nutnosti uhrazení storno poplatků,“ řekl produkční zájezdů CK Alvarez Pavel Kladivo. „S rušením dalších zájezdů čekáme, neboť se nám ozývají i klienti, kteří chtějí odjet v původním termínu, pokud se situace v zemi zlepší,“ dodal.

Zájezd do Číny zrušila také CK Delfín travel. „Klientům jsme nabídli zdarma změnu na jinou destinaci z naší nabídky nebo vrácení peněz v plné výši,“ uvedl za CK Martin Zeman. Někteří klienti Delfín travel, kteří plánovali cestu do jiné asijské země, zájezd stornovali. Podle Zemana se to zatím týkalo jen jednotlivců.

Simon-Tourist má nejbližší zájezd do Číny v červnu. Klientům už nyní nabízí jeho bezplatné zrušení. Zálohy do Číny CK posílá až dva měsíce před cestou, vysvětlila za Simon-Tourist Veronika Paulů. Ostatní destinace v Asii podle ní zrušené nebudou.

Serendipity Travel, která organizuje cesty na míru, má na duben zakázku pro osm lidí do Číny, kteří letí do akademie bojových umění trénovat se 14 dní v tai chi. „Jsme v kontaktu jak se zadavatelem zakázky, tak s akademií a dolaďujeme možný přesun termínu na podzim tohoto roku,“ řekla ředitelka Serendipity Travel Barbara Andelová.

Zájezd do Číny má na duben naplánovaný Firo-tour. „Příští týden se rozhodneme, zda budeme nejbližší termíny rušit. Již nyní přistupujeme k jednotlivým klientům individuálně a zájemcům o změnu zakoupeného zájezdu do Číny umožňujeme bezplatnou změnu na zájezd podle vlastního výběru,“ uvedla mluvčí CK Eva Němečková. V pondělí ohlásila zrušení zájezdů do Číny v prvním pololetí letošního roku CK China Tours.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Outgoing

Foto: CK Ciao...

Ladislav Havel: Češi si zálibu v poznávání a cestování vzít nedají (II.)

Přinášíme dokončení rozhovoru s předsedou představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR Ladislavem Havlem z minulého týdne. V této části je řeč o voucherech, které loni zákazníci dostali od cestovních kanceláří za neuskutečněné zájezdy. A nebo taky o tom, jak se pandemie covidu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Antalyi jsou nyní otevřené tři čtvrtiny hotelů

V turecké pobřežní oblasti Antalya je momentálně podle Asociace středomořských turistických hoteliérů (AKTOB) otevřeno 75 procent hotelů. Loni jich kvůli pandemii covidu-19 bylo v provozu jen 40 procent. Úplně všechna ubytovací zařízení budou ale otevřená pravděpodobně...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více