Největším nebezpečím je zákazník

Americká Federální letecká správa (Federal Aviation Administration – FAA) oznámila, že zvažuje zákaz cestujících na všech domácích a mezinárodních letech. Zprávu o tom přinesly přední americké noviny The Onion.

„V každém jednotlivém případě, při němž došlo v posledních letech k porušení bezpečnosti – ať již to byl terorismus nebo jiný druh kriminality – to byl vždy cestující, kdo bezpečnostní systémy na palubě letadla nebo v terminálu oklamal,“ cituje The Onion slova administrátorky FAA Marion Blakeyové.

Zákaz vstupu na palubu se bude týkat všech osob z řad cestující veřejnosti pod a nad 18 let na všech domácích a mezinárodních letech. Personál, jako jsou piloti, letušky nebo pracovníci bezpečnostních služeb budou muset před nástupem do letadla vyplnit obsáhlý dotazník. Opatření začne platit před Dnem díkůvzdání, což je velmi rušné cestovní období. Lidé, kteří si již zakoupili letenku, dostanou náhradou voucher na cestu vlakem nebo autobusem.

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: JCCR

EuroVelo 13 / Stezka železné opony: průvodce po českých úsecích

EuroVelo 13 po Česku: 800 km podél bývalé hranice. Šumava, jižní Morava, značení i tipy na etapy pro cykloturisty.

Číst více

Brdy na kole: kompletní průvodce cyklotrasami v CHKO 2026

Kam v Brdech na kole, kde parkovat a co je zakázané. Praktický přehled cyklotras, okruhů a pravidel v CHKO Brdy pro rok 2026.

Číst více
Spencer Davis

Vlakem k Jadranu 2026: noční spoj Vídeň–Split i přímé vlaky z Česka

Jak se dostat vlakem k moři do Chorvatska v roce 2026: noční Nightjet Vídeň–Split, Adriatic Express z Ostravy a ceny lůžek.

Číst více