Na severu Rokycanska vzniknou další lesní cyklotraily

Plzeňský kraj příští rok přispěje téměř 8,7 milionu korun obcím na severním Rokycansku na druhou etapu Cykloresortu Radnicko. Vzniknou kilometry lesních trailů, tedy jakýchsi lesních sjezdovek pro kola. Projekt propojí město Radnice a okolní malé vesnice Mostiště a Svatá Barbora, řekl hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek. Dotaci musí ještě potvrdit zastupitelstvo.

Plzeňský kraj příští rok přispěje téměř 8,7 milionu korun obcím na severním Rokycansku na druhou etapu Cykloresortu Radnicko

Obce v okolí Radnic už s příspěvkem kraje letos vybudovaly kilometry sjezdů a spojovacích tras, vzniklo i zázemí nebo v Břasích a v Újezdu u Svatého Kříže takzvaná pumptracková hřiště. Cyklisté na nich projíždějí trať bez šlapání a energii získávají projížděním terénních nerovností a „pumpováním“, tedy pohybem těla nahoru a dolů. Kraj na to přispěl asi 12 miliony korun, což byla většina potřebných nákladů.

„V první etapě letos obce dokončily kolem 20 kilometrů obousměrných cyklostezek, aby bylo možné přejíždět mezi obcemi. Vybudovala se dvě nástupní místa a 12 kilometrů cyklotrailů různých obtížností. Pro atraktivitu vznikla pumptracková hřiště a děti to velmi baví,“ řekl Čížek.

Kraj původně podporoval vybudování singletracků a lesních trailů v okolí Vysoké na jižním Plzeňsku, obce tam ale neměly zájem, naopak se myšlenka zalíbila na severu Rokycanska. Připravovaná druhá etapa naváže na nyní budovanou část na vlakovém nádraží v Radnicích, převede cyklisty přes město k rybníkům, kde vznikne další nástupní místo. Vzniknou nové klesací a stoupací traily. Mezi nimi se bude jezdit po lesních cestách. Na vrcholu Hrádek by měl být hlavní bod, odkud povede celkem 12,4 kilometru klesacího trailu a 4,3 kilometru stoupacího trailu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více