Na přehradě Šance zahájilo provoz nové informační centrum

V provozní budově přehrady Šance na Frýdecko-Místecku v Beskydech zahájilo provoz nové informační centrum. Návštěvníci se tam dozvědí o vodním hospodářství, vodohospodářské soustavě povodí Odry a další zajímavosti o vodě, informovala Šárka Vlčková, mluvčí státního podniku Povodí Odry, který přehradu provozuje.

V provozní budově přehrady Šance na Frýdecko-Místecku v Beskydech zahájilo provoz nové informační centrum

„V rámci rekonstrukce vodního díla Šance musela být nově vystavěna provozní budova, ve které vznikl prostor pro informační centrum beskydské části povodí Odry. V budoucnu bychom chtěli podobné centrum vybudovat u přehrady Nové Heřminovy, a to pro jesenickou stranu povodí Odry,“ uvedl generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč.

Pro povodí jde podle něj o první takový počin, proto bude letošní provoz informačního centra testovat. „Poté ho vyhodnotíme a bude naší snahou nastavit nejvhodnější režim,“ poznamenal Tkáč.

Centrum bude v letní sezoně otevřeno vždy od čtvrtka do neděle od 10:00 do 16:00. Čtvrtek bude přednostně vyhrazen pro plánované exkurze. Návštěvníci budou mít k dispozici interaktivní obrazovky doplněné krátkými filmy, vizualizacemi nebo animací. Na jejich dotazy budou připraveni odpovídat vodohospodářští odborníci.

Podnik Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl na území povodí řeky Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje. Mezi přehradami, které provozuje, jsou například Kružberk nebo Slezská Harta.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: JCCR

Travelcon odstartuje už tento čtvrtek

Dopady pandemie covid-19 na cestovní ruch a výhledy pro restart tohoto tvrdě zasaženého odvětví ekonomiky. To jsou témata, která budou prostupovat celým pátým ročníkem konference cestovního ruchu Travelcon, která odstartuje už tento čtvrtek 15. dubna. Nenechte si...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cyklobusy na trase Brno–Vídeň vyjedou již počtvrté

Čtvrtým rokem vyjedou letos na trase Brno–Vídeň cyklobusy svážející cyklisty z Brna a Židlochovic na místa česko-rakouského pohraničí, jako je třeba Hevlín, Znojmo nebo Mistelbach. Od dubna do října je v plánu vypravit jich podle zájmu zhruba deset....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovy Vary opraví další část Vřídelní kolonády

Karlovy Vary připravují další část rekonstrukce Vřídelní kolonády. Po opravě havarijních částí budovy a hlavně technologií jímání a zpracování vřídelní vody by se další etapa měla týkat zejména oprav hlavní budovy Vřídelní kolonády. Práce by měly začít...

Číst více