Na pražském letišti byly obnoveny dvě pravidelné linky

Na pražském letišti byly zatím obnoveny dvě pravidelné linky, které byly v minulých týdnech zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Jde o lety společností Eurowings do Düsseldorfu a KLM do Amsterodamu. Letiště k těmto spojům připravilo několik ochranných opatření, uvedl mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň. Letiště tak nyní provozuje čtyři linky, bez přerušení fungují spoje do Minsku a Sofie.

Na pražském letišti byly zatím obnoveny dvě pravidelné linky

První obnovenou pravidelnou linkou byly spoje do Düssledorfu. Eurowings zatím chtějí na trase létat dvakrát týdně. Nizozemský dopravce KLM letěl poprvé na lince do Amsterodamu v pondělí, letadla by na trase měla létat denně. V provozu nadále zůstávají pravidelné linky do Minsku (třikrát týdně) a Sofie (dvakrát týdně). Jejich provoz nebyl přes koronavirovou krizi přerušen.

Odbavování na příletech i na odletech je podle Pacvoně za přísných hygienických podmínek. Letiště vyhradilo část prstu D na druhém terminálu, který je určen pro lety v schengenském prostoru. Je tu možné oddělit cestující na příletu a na odletu. Ti se tak při výstupu a nástupu do letadla nepotkají. „Zatímco cestující na příletu vystupují v přízemí terminálu s nejkratší možnou cestou na pasovou kontrolu, cestující na odletu nastupují do letadla v prvním patře terminálové budovy,“ popsal Pacvoň.

Letiště zároveň poskytuje cestujícím instrukce o hygienických pravidlech, zejména při odbavení a čekání na let. Informační tabule a polepy informují například o nutnosti nosit roušku, dodržování bezpečných odstupů ve vzdálenosti dvou metrů nebo dostatečné hygieny rukou. K tomu je na letišti rozmístěno přes 250 nádob s dezinfekcí. Přepážky na odbavení jsou vybaveny průhlednou fólií, která tvoří bariéru mezi pracovníkem letiště a cestujícím. Příletové a odletové čekárny jsou po každém letu vydezinfikovány. Letiště také rozdává na příletu roušky všem cestujícím, kteří nemají svou vlastní.

Pražské letiště je podle Pacvoně připraveno okamžitě zareagovat na případné další obnovování provozu. Další dopravci však zatím obnovení svých letů neoznámili. Například letecká skupina Smartwings, do níž patří i České aerolinie (ČSA), bude obnovovat svůj provoz postupně podle podmínek v jednotlivých zemí a s tím spojeným zájmem cestujících. První lety by se mohly uskutečnit do Paříže, Amsterodamu nebo Frankfurtu. O termínu ale zatím jasno není, uvedla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Podle rezervačního systém Smartwings i ČSA je provoz přerušen zatím do 17. května.

V březnu letiště odbavilo 434 719 cestujících, což je meziroční pokles o 64,7 procenta. V dubnu bude pokles ještě výraznější. Letiště kvůli tomu v uplynulých týdnech omezilo provoz některých částí své infrastruktury.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více