Na pražském letišti byly obnoveny dvě pravidelné linky

Na pražském letišti byly zatím obnoveny dvě pravidelné linky, které byly v minulých týdnech zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Jde o lety společností Eurowings do Düsseldorfu a KLM do Amsterodamu. Letiště k těmto spojům připravilo několik ochranných opatření, uvedl mluvčí Letiště Praha Roman Pacvoň. Letiště tak nyní provozuje čtyři linky, bez přerušení fungují spoje do Minsku a Sofie.

Na pražském letišti byly zatím obnoveny dvě pravidelné linky

První obnovenou pravidelnou linkou byly spoje do Düssledorfu. Eurowings zatím chtějí na trase létat dvakrát týdně. Nizozemský dopravce KLM letěl poprvé na lince do Amsterodamu v pondělí, letadla by na trase měla létat denně. V provozu nadále zůstávají pravidelné linky do Minsku (třikrát týdně) a Sofie (dvakrát týdně). Jejich provoz nebyl přes koronavirovou krizi přerušen.

Odbavování na příletech i na odletech je podle Pacvoně za přísných hygienických podmínek. Letiště vyhradilo část prstu D na druhém terminálu, který je určen pro lety v schengenském prostoru. Je tu možné oddělit cestující na příletu a na odletu. Ti se tak při výstupu a nástupu do letadla nepotkají. „Zatímco cestující na příletu vystupují v přízemí terminálu s nejkratší možnou cestou na pasovou kontrolu, cestující na odletu nastupují do letadla v prvním patře terminálové budovy,“ popsal Pacvoň.

Letiště zároveň poskytuje cestujícím instrukce o hygienických pravidlech, zejména při odbavení a čekání na let. Informační tabule a polepy informují například o nutnosti nosit roušku, dodržování bezpečných odstupů ve vzdálenosti dvou metrů nebo dostatečné hygieny rukou. K tomu je na letišti rozmístěno přes 250 nádob s dezinfekcí. Přepážky na odbavení jsou vybaveny průhlednou fólií, která tvoří bariéru mezi pracovníkem letiště a cestujícím. Příletové a odletové čekárny jsou po každém letu vydezinfikovány. Letiště také rozdává na příletu roušky všem cestujícím, kteří nemají svou vlastní.

Pražské letiště je podle Pacvoně připraveno okamžitě zareagovat na případné další obnovování provozu. Další dopravci však zatím obnovení svých letů neoznámili. Například letecká skupina Smartwings, do níž patří i České aerolinie (ČSA), bude obnovovat svůj provoz postupně podle podmínek v jednotlivých zemí a s tím spojeným zájmem cestujících. První lety by se mohly uskutečnit do Paříže, Amsterodamu nebo Frankfurtu. O termínu ale zatím jasno není, uvedla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Podle rezervačního systém Smartwings i ČSA je provoz přerušen zatím do 17. května.

V březnu letiště odbavilo 434 719 cestujících, což je meziroční pokles o 64,7 procenta. V dubnu bude pokles ještě výraznější. Letiště kvůli tomu v uplynulých týdnech omezilo provoz některých částí své infrastruktury.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: BVV

Go a Regiontour až příští rok na podzim

Pořadatelé veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour ze společnosti Veletrhy Brno se rozhodli tyto tradiční akce přesunout na termín 3. - 6. listopadu 2022.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více