Moravskoslezský kraj vybuduje pro turisty plovoucí sauny

Moravskoslezský kraj by letos chtěl nechat vybudovat plovoucí sauny. Spolu s Yogapointy, tedy místy pro cvičení jógy, by sauny vystavěné na vodních nádržích mohly být novými lákadly pro turisty, řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

oravskoslezský kraj by letos chtěl nechat vybudovat plovoucí sauny

Plovoucí sauny by měly vzniknout na vodních nádržích Slezská Harta na Bruntálsku a Olešná na Frýdecko-Místecku. „Je to dřevěná sauna umístěná na vodě, která pluje. Je tam samozřejmě oheň a princip saunování je v tom, že z budky pro saunování se rovnou skáče do přehrady,“ uvedl Krkoška. Podle něj pořízení jedné sauny vyjde na zhruba 200 tisíc korun. Sauny by pravděpodobně provozovaly například sdružení obcí a budou zpoplatněny.

Na pěti místech regionu vzniknou na jaře a v létě také otevřené zastřešené prostory s výhledem do krajiny, takzvané Yogapointy. Lidé si v nich budou moci zacvičit jógu nebo další protahovací cvičení či relaxovat. Využívat je budou moci zdarma a jejich součástí budou například i panely s radami, jak cvičit jógu nebo protahovat jednotlivé části těla.

Zázemí pro cvičení chce kraj vybudovat v Ostravě, v rekreačním areálu Olešná ve Frýdku-Místku, v Trojanovicích, v lázních Darkov a na Malé Morávce.

Pět konstrukcí bude stát zhruba půl milionu korun. Starat se o ně budou vlastníci pozemků, na kterých budou umístěny. Kraj očekává, že v dalších letech by se yogapointy mohly rozšířit i do dalších míst.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více