Moravskoslezský kraj vybuduje pro turisty plovoucí sauny

Moravskoslezský kraj by letos chtěl nechat vybudovat plovoucí sauny. Spolu s Yogapointy, tedy místy pro cvičení jógy, by sauny vystavěné na vodních nádržích mohly být novými lákadly pro turisty, řekl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

oravskoslezský kraj by letos chtěl nechat vybudovat plovoucí sauny

Plovoucí sauny by měly vzniknout na vodních nádržích Slezská Harta na Bruntálsku a Olešná na Frýdecko-Místecku. „Je to dřevěná sauna umístěná na vodě, která pluje. Je tam samozřejmě oheň a princip saunování je v tom, že z budky pro saunování se rovnou skáče do přehrady,“ uvedl Krkoška. Podle něj pořízení jedné sauny vyjde na zhruba 200 tisíc korun. Sauny by pravděpodobně provozovaly například sdružení obcí a budou zpoplatněny.

Na pěti místech regionu vzniknou na jaře a v létě také otevřené zastřešené prostory s výhledem do krajiny, takzvané Yogapointy. Lidé si v nich budou moci zacvičit jógu nebo další protahovací cvičení či relaxovat. Využívat je budou moci zdarma a jejich součástí budou například i panely s radami, jak cvičit jógu nebo protahovat jednotlivé části těla.

Zázemí pro cvičení chce kraj vybudovat v Ostravě, v rekreačním areálu Olešná ve Frýdku-Místku, v Trojanovicích, v lázních Darkov a na Malé Morávce.

Pět konstrukcí bude stát zhruba půl milionu korun. Starat se o ně budou vlastníci pozemků, na kterých budou umístěny. Kraj očekává, že v dalších letech by se yogapointy mohly rozšířit i do dalších míst.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více