Česko nebo cizina? Počet váhajících roste

Mezi zahraniční a tuzemskou dovolenou nyní váhá o 21 procent Čechů víc než v dubnu. V době nouzového stavu a uzavřených hranic plánovalo léto strávit v České republice 58 procent lidí, aktuálně jich je 47 procent. U domácí dovolené je největší motivací podpora českých podnikatelů. 

Ze zahraničních pobytů je největší zájem o Slovensko, Chorvatsko a Řecko. Vyplývá to z aktuálního průzkumu cestovního portálu Skrz.cz, který má ČTK k dispozici.

Zahraničí nebo domovina? To je, oč tu běží...

Růst prodejů dovolených v tuzemsku podle ředitele Skrz.cz Matěje Dvorského v současné době mírně zpomalil, ale prodeje zahraničních cest zatím nestouply tak, jak by se dalo očekávat. „To znamená, že zákazníci dávají šanci zahraniční dovolené, ale stále ještě vyčkávají,“ vysvětlil. Podle průzkumu nemá 62 procent Čechů na léto jasné plány. 

Z hlediska typu ubytování převládá poptávka po hotelech na úkor penzionů a chat. „To může být částečně dáno nabídkou, protože chaty se vyprodaly jako první již během jara. Ale taky to může znamenat, že už se lidé tolik nebojí a klidně se ubytují ve větším zařízení, tedy že dají přednost komfortu nad určitým bezpečím,“ řekl dále Dvorský. 

Jedním z motivů pro strávení letošní dovolené v tuzemsku je pro 70 procent lidí podpora místní ekonomiky. Klesl počet lidí, kteří se pro dovolenou v ČR rozhodovali kvůli obavám o zdraví z dubnových 57 procent na červnových 48 procent. 

Z průzkumu dále vyplývá, že 21 procent Čechů u zahraniční dovolené plánuje odjet na Slovensko, 17 procent se chystá do Chorvatska a 16 procent do Řecka. „Menší zájem je pak u Bulharska, Španělska, Maďarska a Itálie,“ dodal Dvorský. 

Češi mohou nyní cestovat do většiny evropských zemí bez omezení. Pouze při návratu z Portugalska, Polska – Slezského vojvodství a Švédska se musejí prokázat negativním testem na COVID-19, nebo dodržet 14denní karanténu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Vysočina: Kraj rybníků, lesů a kouzelných zákoutí

Dělí Moravu od Čech, charakterizuje ji zvlněné krajina s nespočtem do dálky se táhnoucích kopců, smaragdových lesů, prostorných luk a pastvin. Zkrátka romantika, kam jen oko dohlédne, přesně taková je Vysočina. Inspirativní, přesto klidná, drsná i malebná. Rybníky...

Číst více

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více