Česko nebo cizina? Počet váhajících roste

Mezi zahraniční a tuzemskou dovolenou nyní váhá o 21 procent Čechů víc než v dubnu. V době nouzového stavu a uzavřených hranic plánovalo léto strávit v České republice 58 procent lidí, aktuálně jich je 47 procent. U domácí dovolené je největší motivací podpora českých podnikatelů. 

Ze zahraničních pobytů je největší zájem o Slovensko, Chorvatsko a Řecko. Vyplývá to z aktuálního průzkumu cestovního portálu Skrz.cz, který má ČTK k dispozici.

Zahraničí nebo domovina? To je, oč tu běží...

Růst prodejů dovolených v tuzemsku podle ředitele Skrz.cz Matěje Dvorského v současné době mírně zpomalil, ale prodeje zahraničních cest zatím nestouply tak, jak by se dalo očekávat. „To znamená, že zákazníci dávají šanci zahraniční dovolené, ale stále ještě vyčkávají,“ vysvětlil. Podle průzkumu nemá 62 procent Čechů na léto jasné plány. 

Z hlediska typu ubytování převládá poptávka po hotelech na úkor penzionů a chat. „To může být částečně dáno nabídkou, protože chaty se vyprodaly jako první již během jara. Ale taky to může znamenat, že už se lidé tolik nebojí a klidně se ubytují ve větším zařízení, tedy že dají přednost komfortu nad určitým bezpečím,“ řekl dále Dvorský. 

Jedním z motivů pro strávení letošní dovolené v tuzemsku je pro 70 procent lidí podpora místní ekonomiky. Klesl počet lidí, kteří se pro dovolenou v ČR rozhodovali kvůli obavám o zdraví z dubnových 57 procent na červnových 48 procent. 

Z průzkumu dále vyplývá, že 21 procent Čechů u zahraniční dovolené plánuje odjet na Slovensko, 17 procent se chystá do Chorvatska a 16 procent do Řecka. „Menší zájem je pak u Bulharska, Španělska, Maďarska a Itálie,“ dodal Dvorský. 

Češi mohou nyní cestovat do většiny evropských zemí bez omezení. Pouze při návratu z Portugalska, Polska – Slezského vojvodství a Švédska se musejí prokázat negativním testem na COVID-19, nebo dodržet 14denní karanténu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více