Malta se od června otevře turistům

Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch

S ohledem na rostoucí proočkovanost populace na Maltě i v dalších zemích se maltské úřady rozhodly povolit od 1. června příjezdy zahraničních turistů. Vše se bude řídit tamní verzí cestovatelského semaforu. O pravidlech informoval v tiskové zprávě Maltský úřad pro cestovní ruch.

Maltskou verzi cestovatelského semaforu najdete na tomto odkazu: https://www.visitmalta.com/en/covid-19.

Červené země: V Evropské unii a tam, kde má Malta bilaterální dohodu o veřejném zdraví,
mohou osoby plně očkované (naočkované nejméně deset dní před datem cesty) svobodně
cestovat. Před cestou na Maltu je třeba předložit doklad o očkování.

Oranžové země: Neočkované osoby musí předložit negativní výsledek testu PCR. Tento test musí
být proveden nejpozději 72 hodin před příjezdem. Do této kategorie v současnosti spadá i Česká republika.

Zelené země: všichni turisté mohou cestovat volně bez omezení. K dnešnímu dni není v této kategorii žádná země.

Pokud jde o evropské země, je Malta po Spojeném království druhou zemí s nejvyšším proočkovaností svých občanů proti onemocnění covid-19. První dávku vakcíny dostalo na ostrovech již přes 40 % dospělé populace, což z destinace činí bezpečnou volbu pro budoucí cestování. Současná míra proočkovanosti na Maltě roste denně o více než 1 % a maltská vláda vyvíjí úsilí o to, aby očkování ještě více urychlila, uvádí se v citované tiskové zprávě Maltského úřadu pro cestovní ruch. „Malta je mezi českými turisty velmi oblíbenou destinací a turismus jako takový je klíčovým přispěvatelem do maltské ekonomiky, proto od 1. června 2021 s potěšením vítáme zpět turisty z České republiky. Obyvatelé Malty se těší na návrat turistů, kteří milovali naše slunce, kulturu, jídlo a příjemnou atmosféru,“ píše úřad a dodává, že Malta zavedla bezpečnostní protokoly Sunny a Safe COVID, aby mohla své návštěvníky ujistit, že všechny restaurace, poskytovatelé ubytování a služeb musí dodržovat nejvyšší úroveň čistoty a bezpečnosti.

Clayton Bartolo, maltský ministr cestovního ruchu a ochrany spotřebitele, uvedl: „Zdraví a bezpečnost maltských občanů a turistů budou vždy naší nejvyšší prioritou a s pokračujícím očkováním zde na Maltě je plán opětovného otevření destinace navržen tak, aby bezpečné znovuotevření cestovního ruchu na Maltě probíhalo podle oznámených bezpečnostních pravidel.“

S cílem podpořit návštěvnost připravil Maltský úřad pro cestovní ruch novou kampaň „Feel Free Again“. Chce inspirovat cestovatele, aby, až nastane ten správný čas, využili své znovu nabyté svobody k cestování na Maltu a znovu tak zažili vše, co ostrovy nabízejí, a pocit svobody, kterou přinášejí. K červnové návštěvě ostrovů Malta, Gozo a Comino má turisty motivovat i „kapesné“ ve výši až 200 eur. O tomto programu jsme informovali v samostatném článku.

Na Maltu je možno cestovat přímým letem z Prahy společnosti Airmalta. Od června bude spuštěn také seriál přímých letů Českých aerolinií. Cestování na Maltu je pro české turisty v současnosti komplikované kvůli pravidlům pro návrat, které stanovilo Ministerstvo zdravotnictví – to Maltu zařadilo na seznam zemí s vysokým rizikem nákazy covid-19 (červená kategorie). Detailní pravidla najdete na stránkách ministerstva.

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Shutterstock.com

Z Dánska a Francie přísnější návrat

Ode dneška je na takzvané mapě cestovatele tmavě červená Andorra, do červených zemí s vysokou mírou rizika nákazy koronavirem se přesunou Dánsko a Francie. Oranžové budou nově Island, Itálie a Švýcarsko, zelené Lichtenštejnsko, informuje ministerstvo zdravotnictví.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ECDC: Na tyto řecké ostrovy radši nejezděte

Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) přeřadilo 13 řeckých ostrovů v Egejském moři mezi oblasti s nejvyšším rizikem nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. ECDC tím důrazně varuje před cestováním do těchto oblastí. Mezi ostrovy, které...

Číst více