Maďarsko obnovilo výjimku pro české turisty

Češi, kteří si do včerejší půlnoci zakoupili zájezdy a prokážou se negativním testem na koronavirus, mohou ode dneška vycestovat do Maďarska. Obnovena byla výjimka pro občany zemí visegrádské čtyřky (V4 – ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko), jež platila už v září. V tiskové zprávě to po jednání ministrů zahraničí obou zemí uvedla česká diplomacie. 

Čeští turisté se zakoupeným zájezdem a negativním testem na koronavirus mohou vycestovat do Maďarska

Výjimka bude platit do konce října, poté ji Maďarsko vyhodnotí. Země jinak nechala hranice pro turisty uzavřené. „Výjimka pro zaplacené zájezdy platila během září, na říjen ji Maďarsko zrušilo. Povedlo se nám ale s Péterem Szijjártóem domluvit, že se znovu obnoví od dnešní půlnoci, a to na celý říjen. Chci mu velmi poděkovat za všechny Čechy, kteří míří třeba do maďarských lázní,“ uvedl po jednání ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Podle odhadů cestovních kanceláří se v říjnu opatření týká několika tisíc Čechů, napsalo ministerstvo.

Foto: Shutterstock.com 

 
 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Za Jánošíkem na e-biku

Zbývající zářijové víkendy jsou jako stvořené k prodloužení léta. Přemýšlíte-li, jak volné dny využít, nemusíte se omezovat jen na české luhy a háje – vyrazit můžete i k našim východním sousedům. V tomto a následujících dvou článcích vám přineseme pár tipů...

Číst více