Maďarsko obnovilo výjimku pro české turisty

Češi, kteří si do včerejší půlnoci zakoupili zájezdy a prokážou se negativním testem na koronavirus, mohou ode dneška vycestovat do Maďarska. Obnovena byla výjimka pro občany zemí visegrádské čtyřky (V4 – ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko), jež platila už v září. V tiskové zprávě to po jednání ministrů zahraničí obou zemí uvedla česká diplomacie. 

Čeští turisté se zakoupeným zájezdem a negativním testem na koronavirus mohou vycestovat do Maďarska

Výjimka bude platit do konce října, poté ji Maďarsko vyhodnotí. Země jinak nechala hranice pro turisty uzavřené. „Výjimka pro zaplacené zájezdy platila během září, na říjen ji Maďarsko zrušilo. Povedlo se nám ale s Péterem Szijjártóem domluvit, že se znovu obnoví od dnešní půlnoci, a to na celý říjen. Chci mu velmi poděkovat za všechny Čechy, kteří míří třeba do maďarských lázní,“ uvedl po jednání ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Podle odhadů cestovních kanceláří se v říjnu opatření týká několika tisíc Čechů, napsalo ministerstvo.

Foto: Shutterstock.com 

 
 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více