Lobkowiczké objekty propojují přes web prohlídky a jógu

Správci lobkowiczkých památek nabízejí přes internet program, který může spojit dvě záliby – návštěvu hradů a zámků a cvičení jógy. Program YogArt přináší novou řadu lekcí jógy, které se budou odehrávat v historických prostorách lobkowiczkých objektů. Lekce se budou natáčet na zámku Nelahozeves, v sálech muzea Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě a ostatních lobkowiczkých lokalitách.

Správci lobkowiczkých památek nabízejí přes internet program, který může spojit dvě záliby – návštěvu hradů a zámků a cvičení jógy

„Cílem nového projektu nazvaného YogArt je poskytnout lidem unikátní a dlouhodobou alternativu odreagování, která v sobě zahrne jak vzdělávací, tak i relaxační složku, a to vše z bezpečí a pohodlí vlastního domova. Lekcemi, které jsou dostupné jak v českém, tak i anglickém jazyce a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a úrovně, provází zkušené lektorky jógy Lucie Königová a Alexandra Gálová,“ sdělila mluvčí společnosti House of Lobkowicz Barbara Starostová.

„Mnozí byli zklamaní, že se tělocvičny a jógová studia zavírají, souběžně jsme museli zavřít i muzea. Naší bezprostřední otázkou bylo, jak spojit dvě rozdílné umělecké formy – jednu, která nabízí vizuální potěšení a historii výtvarného umění, a druhou, která přináší klid mysli a fyzickou pohodu,“ uvedla Alexandra Lobkowicz, prezidentka Lobkowiczkých sbírek.

V každé z lekcí se ukáže nové prostředí a s ním i umělecká díla. Předtím, než se cvičící začnou uvolňovat pomocí uvědomělého dýchání a jógových pozic, budou představeny skryté poklady, které se v daném prostředí nacházejí.

Lobkowiczké sbírky patří k nejstarším a nejrozsáhlejším rodinným sbírkám v Evropě s historií 700 let. Ve 20. století byly dvakrát zkonfiskovány. Po přijetí restitučních zákonů na začátku 90. let 20. století se rodině navrátila většina uměleckých předmětů. Zpřístupněny jsou v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě a na zámku v Nelahozevsi.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: BVV

Go a Regiontour až příští rok na podzim

Pořadatelé veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour ze společnosti Veletrhy Brno se rozhodli tyto tradiční akce přesunout na termín 3. - 6. listopadu 2022.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více