Litomyšlská lázeňská sezóna zahájena online!

Foto: František Renza Z Mejta přijel na svém velocipedu Jiří Junek, ředitel tamního muzea. Ředitel místního muzea René Klimeš představil pamětní desku Ladislavu Horáčkovi, která bude umístěna na Portmoneu Foto: František Renza

Poslední dubnovou sobotu jsme oslavili 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl. Zároveň byla zahájena další litomyšlská lázeňská sezóna. Ano, mohli jsme jednoduše oznámit, že s ohledem na epidemická opatření akce není možná. Ale neudělali jsme to! Připravili jsme dvouhodinový pořad Lázně duch do každého ucha, jehož první část vysílal živě i Český rozhlas Dvojka.

Do dnešního dne vidělo stream více než 22 tisíc diváků a další zájemci se na něj mohou podívat kdykoli – je ke zhlédnutí na www.lazneducha.cz nebo na YouTube či facebooku Litomyšl – lázně ducha (začátek po úvodních obrazovkách ve 22. minutě). Živě jsme propojili více než 70 facebookových stránek (s celkem 200 tisíci sledujícími) a ani o mediální pozornost jsme koncem dubna neměli nouzi – v sobotu byl např. na místě i přenosový vůz Č24.

Počasí nám díky Nebeské protekci přálo a Václav Žmolík přivítal ve svém improvizovaném pokojíčku v Klášterních zahradách celou řadu zajímavých hostů. Popovídali Otcové zakladatelé Miroslav Brýdl a Jaroslav Venc, pozdravit přišel i současný starosta Daniel Brýdl. Další milé povídání patřilo architektům Josefu Pleskotovi, Davidu Vávrovi či režiséru Radovanu Lipusovi. Eva a Jan Piknovi nás ujistili, že Smetanova Litomyšl bude. Pavlína Kvapilová povyprávěla o projektu Elegantní Česko či Ozdobte královskou cestu. Václav Žmolík si pozval i René Klimeše, který přinesl ukázat již vyrobenou pamětní desku pro Láďu Horáčka a ozdobou odpoledne se stal také Jiří Junek se svým velocipédem, na kterém přijel z Mejta. Na Olbrama Zoubka krásně zavzpomínala jeho dcera Eva a odpoledne zpříjemnil nejen svým kreslením Honza Kalina, kterého znáte možná z lázeňské promenády, ale určitě z kapely 100 zvířat. A došlo dokonce i na školu swingu s Aničkou a Honzou z taneční skupiny Swing Busters. Celé odpoledne provázela parádní muzika Jana Smigmatora, který dorazil do Francouzské zahrady se svým Bandem.

Jednu z hlavních rolí hrála samotná Litomyšl – respektive její krásy! Díky mnoha kamerám, dronu či jeřábům je pořad plný překrásných záběrů, ze kterých se vám bude tajit dech – a které budeme samozřejmě používat v propagaci našeho města i nadále! Také obrázky z uplynulých ročníků z archívu CMS TV Litomyšl lázeňskou krásně dokreslily.

Samozřejmě, že nám při tomto zvláštním ročníku chyběli naše milé lázeňačky i naši milí lázeňáci. Společné setkání je jedním z nejdůležitějších znaků a my se jim vše budeme snažit vynahradit první víkend v září při Litomyšlské veselici.

Na druhou stranu jsme rádi, že jsme se nevzdali. Spoustu nových věcí jsme se naučili, zjistili jsme, jak je důležité myslet i na něco jiného, než je počet nakažených a číslo R. Pochopili jsme, že i v živých přenosech je třeba pracovat s tím nejlepším – což se týká i techniky. Ale hlavně, že i v on-line prostředí stojí za to pokusit se léčit laskavou legrací – i když je samozřejmé, že živému setkání se nic nevyrovná!

Autor

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Vysočina: Kraj rybníků, lesů a kouzelných zákoutí

Dělí Moravu od Čech, charakterizuje ji zvlněné krajina s nespočtem do dálky se táhnoucích kopců, smaragdových lesů, prostorných luk a pastvin. Zkrátka romantika, kam jen oko dohlédne, přesně taková je Vysočina. Inspirativní, přesto klidná, drsná i malebná. Rybníky...

Číst více

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více