Litomyšlská lázeňská sezóna zahájena online!

Foto: František Renza Z Mejta přijel na svém velocipedu Jiří Junek, ředitel tamního muzea. Ředitel místního muzea René Klimeš představil pamětní desku Ladislavu Horáčkovi, která bude umístěna na Portmoneu Foto: František Renza

Poslední dubnovou sobotu jsme oslavili 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl. Zároveň byla zahájena další litomyšlská lázeňská sezóna. Ano, mohli jsme jednoduše oznámit, že s ohledem na epidemická opatření akce není možná. Ale neudělali jsme to! Připravili jsme dvouhodinový pořad Lázně duch do každého ucha, jehož první část vysílal živě i Český rozhlas Dvojka.

Do dnešního dne vidělo stream více než 22 tisíc diváků a další zájemci se na něj mohou podívat kdykoli – je ke zhlédnutí na www.lazneducha.cz nebo na YouTube či facebooku Litomyšl – lázně ducha (začátek po úvodních obrazovkách ve 22. minutě). Živě jsme propojili více než 70 facebookových stránek (s celkem 200 tisíci sledujícími) a ani o mediální pozornost jsme koncem dubna neměli nouzi – v sobotu byl např. na místě i přenosový vůz Č24.

Počasí nám díky Nebeské protekci přálo a Václav Žmolík přivítal ve svém improvizovaném pokojíčku v Klášterních zahradách celou řadu zajímavých hostů. Popovídali Otcové zakladatelé Miroslav Brýdl a Jaroslav Venc, pozdravit přišel i současný starosta Daniel Brýdl. Další milé povídání patřilo architektům Josefu Pleskotovi, Davidu Vávrovi či režiséru Radovanu Lipusovi. Eva a Jan Piknovi nás ujistili, že Smetanova Litomyšl bude. Pavlína Kvapilová povyprávěla o projektu Elegantní Česko či Ozdobte královskou cestu. Václav Žmolík si pozval i René Klimeše, který přinesl ukázat již vyrobenou pamětní desku pro Láďu Horáčka a ozdobou odpoledne se stal také Jiří Junek se svým velocipédem, na kterém přijel z Mejta. Na Olbrama Zoubka krásně zavzpomínala jeho dcera Eva a odpoledne zpříjemnil nejen svým kreslením Honza Kalina, kterého znáte možná z lázeňské promenády, ale určitě z kapely 100 zvířat. A došlo dokonce i na školu swingu s Aničkou a Honzou z taneční skupiny Swing Busters. Celé odpoledne provázela parádní muzika Jana Smigmatora, který dorazil do Francouzské zahrady se svým Bandem.

Jednu z hlavních rolí hrála samotná Litomyšl – respektive její krásy! Díky mnoha kamerám, dronu či jeřábům je pořad plný překrásných záběrů, ze kterých se vám bude tajit dech – a které budeme samozřejmě používat v propagaci našeho města i nadále! Také obrázky z uplynulých ročníků z archívu CMS TV Litomyšl lázeňskou krásně dokreslily.

Samozřejmě, že nám při tomto zvláštním ročníku chyběli naše milé lázeňačky i naši milí lázeňáci. Společné setkání je jedním z nejdůležitějších znaků a my se jim vše budeme snažit vynahradit první víkend v září při Litomyšlské veselici.

Na druhou stranu jsme rádi, že jsme se nevzdali. Spoustu nových věcí jsme se naučili, zjistili jsme, jak je důležité myslet i na něco jiného, než je počet nakažených a číslo R. Pochopili jsme, že i v živých přenosech je třeba pracovat s tím nejlepším – což se týká i techniky. Ale hlavně, že i v on-line prostředí stojí za to pokusit se léčit laskavou legrací – i když je samozřejmé, že živému setkání se nic nevyrovná!

Autor

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Pro restart turismu chce MMR využít fondy EU i foodblogera

S cílem zmírnit následky pandemie využilo Ministerstvo pro místní rozvoj už 8,5 mld. Kč na dotační tituly pro cestovní ruch. Teď chce prosadit podporu turismu z evropských fondů v celkové výši 1,417 miliardy korun. Zároveň spouští on-line...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na Petříně čeká turisty nové „íčko“

Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. Také si zde mohou objednat komentované vycházky s průvodci. Info stánek se...

Číst více
Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

JCCR prohlubuje spolupráci s vysokými školami

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) prohlubuje spolupráci s vysokými školami. Jedna z nejlépe hodnocených organizací destinačního managementu v ČR je v současné době nejen garantem zavedení segmentu cestovního ruchu do národního Registru praxí, v němž dosud chyběl, ale podporu vzdělávání...

Číst více