Litomyšlská lázeňská sezóna zahájena online!

Foto: František Renza Z Mejta přijel na svém velocipedu Jiří Junek, ředitel tamního muzea. Ředitel místního muzea René Klimeš představil pamětní desku Ladislavu Horáčkovi, která bude umístěna na Portmoneu Foto: František Renza

Poslední dubnovou sobotu jsme oslavili 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl. Zároveň byla zahájena další litomyšlská lázeňská sezóna. Ano, mohli jsme jednoduše oznámit, že s ohledem na epidemická opatření akce není možná. Ale neudělali jsme to! Připravili jsme dvouhodinový pořad Lázně duch do každého ucha, jehož první část vysílal živě i Český rozhlas Dvojka.

Do dnešního dne vidělo stream více než 22 tisíc diváků a další zájemci se na něj mohou podívat kdykoli – je ke zhlédnutí na www.lazneducha.cz nebo na YouTube či facebooku Litomyšl – lázně ducha (začátek po úvodních obrazovkách ve 22. minutě). Živě jsme propojili více než 70 facebookových stránek (s celkem 200 tisíci sledujícími) a ani o mediální pozornost jsme koncem dubna neměli nouzi – v sobotu byl např. na místě i přenosový vůz Č24.

Počasí nám díky Nebeské protekci přálo a Václav Žmolík přivítal ve svém improvizovaném pokojíčku v Klášterních zahradách celou řadu zajímavých hostů. Popovídali Otcové zakladatelé Miroslav Brýdl a Jaroslav Venc, pozdravit přišel i současný starosta Daniel Brýdl. Další milé povídání patřilo architektům Josefu Pleskotovi, Davidu Vávrovi či režiséru Radovanu Lipusovi. Eva a Jan Piknovi nás ujistili, že Smetanova Litomyšl bude. Pavlína Kvapilová povyprávěla o projektu Elegantní Česko či Ozdobte královskou cestu. Václav Žmolík si pozval i René Klimeše, který přinesl ukázat již vyrobenou pamětní desku pro Láďu Horáčka a ozdobou odpoledne se stal také Jiří Junek se svým velocipédem, na kterém přijel z Mejta. Na Olbrama Zoubka krásně zavzpomínala jeho dcera Eva a odpoledne zpříjemnil nejen svým kreslením Honza Kalina, kterého znáte možná z lázeňské promenády, ale určitě z kapely 100 zvířat. A došlo dokonce i na školu swingu s Aničkou a Honzou z taneční skupiny Swing Busters. Celé odpoledne provázela parádní muzika Jana Smigmatora, který dorazil do Francouzské zahrady se svým Bandem.

Jednu z hlavních rolí hrála samotná Litomyšl – respektive její krásy! Díky mnoha kamerám, dronu či jeřábům je pořad plný překrásných záběrů, ze kterých se vám bude tajit dech – a které budeme samozřejmě používat v propagaci našeho města i nadále! Také obrázky z uplynulých ročníků z archívu CMS TV Litomyšl lázeňskou krásně dokreslily.

Samozřejmě, že nám při tomto zvláštním ročníku chyběli naše milé lázeňačky i naši milí lázeňáci. Společné setkání je jedním z nejdůležitějších znaků a my se jim vše budeme snažit vynahradit první víkend v září při Litomyšlské veselici.

Na druhou stranu jsme rádi, že jsme se nevzdali. Spoustu nových věcí jsme se naučili, zjistili jsme, jak je důležité myslet i na něco jiného, než je počet nakažených a číslo R. Pochopili jsme, že i v živých přenosech je třeba pracovat s tím nejlepším – což se týká i techniky. Ale hlavně, že i v on-line prostředí stojí za to pokusit se léčit laskavou legrací – i když je samozřejmé, že živému setkání se nic nevyrovná!

Autor

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více