Letiště Praha meziměsíčně navýšilo počet cestujících

Pražské letiště během července odbavilo přes 250 tisíc cestujících, což představuje více než šestinásobný nárůst oproti červnu. Meziročně jde však o pokles 87 procent, červenec totiž tradičně patří k nejsilnějším měsícům v roce, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Letiště má nyní potvrzeny lety do 80 destinací, což je asi polovina loňské letní sezony.

Pražské letiště během července odbavilo přes 250 tisíc cestujících

„Provozní výsledky za červenec, které překonaly i původní odhady, ovlivnilo zejména obnovení dalších pravidelných spojení, poptávka cestujících po letech do oblíbených letních destinací, ale i navýšení kapacit na některých linkách,“ řekla Pavlíková. Letiště zároveň předpokládá, že v srpnu budou počty odbavených cestujících opět narůstat.

Nejvíce cestujících letělo během července na linkách mezi Prahou a Burgasem, Amsterdamem a Heraklionem, ze zemí pak do Řecka, Velké Británie a Bulharska. Na více než dvojnásobek se oproti červnu zvýšil i počet letů na pražském letišti. Dispečeři jich odbavili 4739. Meziročně je to však o skoro 70 procent méně.

Oproti běžným měsícům je provoz na letišti výrazně slabší. Leteckou dopravu totiž utlumila koronavirová krize. Nejhorší byla situace v dubnu, kdy letiště odbavilo 5031 cestujících, což bylo meziročně o 99,6 procenta méně. Na letišti tehdy fungovaly pouze dvě pravidelné linky do Minsku a Sofie. Od května se počet cestujících mírně ale trvale zvyšuje.

V současnosti má pražské letiště potvrzený obnovený provoz do 80 destinací od 33 leteckých společností. V porovnání s loňskou letní sezonou jde o přibližně polovinu míst. Letiště se nyní zaměřuje hlavně na klíčová evropská města (například Amsterdam, Paříž, Londýn, Frankfurt, Vídeň, Varšava, Barcelona, Madrid, Řím ad.), které slouží také k přestupům do jiných destinací. Další velká část letů směřuje do dovolenkových míst (řecké ostrovy, Kanárské ostrovy, Island, Mallorka, Chorvatsko či Bulharsko). Na dálkových trasách se nyní létá z Prahy do Dubaje a Dauhá. Od pátku přibude také linka do Soulu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více