Leo Express bude moci jezdit i v Německu

Nové vlaky Leo Express Sirius nedávno pokročily do další fáze schvalování a dopravce s nimi plánuje v příštím roce svézt první pasažéry. První tři elektrické dvousystémové jednotky budou schopné po schválení ERA jezdit v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Leo Express má zároveň opci na nákup dalších 30 jednotek, díky čemuž by Sirius mohl jezdit také po německých kolejích či zabezpečovat přeshraniční spojení mezi Německem, Českem a dalšími zeměmi.

Nové vlaky Leo Express Sirius nedávno pokročily do další fáze schvalování a dopravce s nimi plánuje v příštím roce svézt první pasažéry

K provozu vlaků na německých kolejích získal Leo Express nedávno osvědčení, které ho jako jediného českého soukromého dopravce opravňuje k přepravě osob v Německu. Na německé tratě by tak mohl nabídnout zbrusu nové vlaky, které by díky úpravě mohly jezdit také v Rakousku, Švýcarsku, Švédsku nebo Norsku. 

Leo Express nově získal jako jediný soukromý český dopravce osvědčení o bezpečnosti vztahující se na železniční provoz ve spolkové republice Německo v oblasti osobní dopravy. Německo je pro Leo Express stejně důležitým trhem jako ten český, slovenský a polský, a proto nyní dopravce hledá nové příležitosti na německých tratích. Leo Express nyní zvažuje úpravu budoucích vlaků Sirius také pro německé koleje. 

Nové jednotky, které právě vstoupily do další fáze schvalovacího procesu, jsou dvousystémové a mohou tak být nasazeny na kolejích na celém území Česka, na Slovensku či v Polsku. U dalších 30 jednotek Sirius dopravce zvažuje úpravu na vícesystémové jednotky, díky čemuž by nové jednotky mohly jezdit také po německých kolejích. Právě pro ty Leo Express nedávno získal jako jediný český soukromý dopravce osvědčení k přepravě osob.

V případě, že dopravce nemá příslušné osvědčení, musí jej zabezpečit subdodavatelsky od jiných dopravců, kteří jím disponují. Právě tak to Leo Express dělal dosud. Nyní je však schopen poskytovat komplexní dopravní službu samostatně. Schvalovací proces u Německého drážního úřadu EBA trval téměř jeden rok. Leo Express získal certifikát s minimální pomocí externích firem s využitím zejména vlastního know-how.

Leo Express tak má tak značnou výhodu oproti dalším dopravcům, pro které je provozování dopravy v sousedních zemích značně komplikovanější.

 Foto: Leo Express

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Česko je zelené, padají bariéry pro cestování

(aktualizováno) Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) zařadilo ode dneška Česko mezi zelené země s nízkým rizikem nákazy, což usnadní cestování do evropských zemí, které se řídí společným unijním semaforem. Pro většinu oblíbených turistických destinací, včetně Chorvatska,...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: -pmu-

Německo se otevírá turistům. Přivést je mají nové kampaně

Turisté v Německu mohou již ve všech spolkových zemích opět využívat hotely, penziony či kempy, který byly kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny. V jako poslední ze spolkových zemí se v pondělí otevřely turistům hotely v Sasku. Zájem o cesty do...

Číst více