Leo Express bude moci jezdit i v Německu

Nové vlaky Leo Express Sirius nedávno pokročily do další fáze schvalování a dopravce s nimi plánuje v příštím roce svézt první pasažéry. První tři elektrické dvousystémové jednotky budou schopné po schválení ERA jezdit v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Leo Express má zároveň opci na nákup dalších 30 jednotek, díky čemuž by Sirius mohl jezdit také po německých kolejích či zabezpečovat přeshraniční spojení mezi Německem, Českem a dalšími zeměmi.

Nové vlaky Leo Express Sirius nedávno pokročily do další fáze schvalování a dopravce s nimi plánuje v příštím roce svézt první pasažéry

K provozu vlaků na německých kolejích získal Leo Express nedávno osvědčení, které ho jako jediného českého soukromého dopravce opravňuje k přepravě osob v Německu. Na německé tratě by tak mohl nabídnout zbrusu nové vlaky, které by díky úpravě mohly jezdit také v Rakousku, Švýcarsku, Švédsku nebo Norsku. 

Leo Express nově získal jako jediný soukromý český dopravce osvědčení o bezpečnosti vztahující se na železniční provoz ve spolkové republice Německo v oblasti osobní dopravy. Německo je pro Leo Express stejně důležitým trhem jako ten český, slovenský a polský, a proto nyní dopravce hledá nové příležitosti na německých tratích. Leo Express nyní zvažuje úpravu budoucích vlaků Sirius také pro německé koleje. 

Nové jednotky, které právě vstoupily do další fáze schvalovacího procesu, jsou dvousystémové a mohou tak být nasazeny na kolejích na celém území Česka, na Slovensku či v Polsku. U dalších 30 jednotek Sirius dopravce zvažuje úpravu na vícesystémové jednotky, díky čemuž by nové jednotky mohly jezdit také po německých kolejích. Právě pro ty Leo Express nedávno získal jako jediný český soukromý dopravce osvědčení k přepravě osob.

V případě, že dopravce nemá příslušné osvědčení, musí jej zabezpečit subdodavatelsky od jiných dopravců, kteří jím disponují. Právě tak to Leo Express dělal dosud. Nyní je však schopen poskytovat komplexní dopravní službu samostatně. Schvalovací proces u Německého drážního úřadu EBA trval téměř jeden rok. Leo Express získal certifikát s minimální pomocí externích firem s využitím zejména vlastního know-how.

Leo Express tak má tak značnou výhodu oproti dalším dopravcům, pro které je provozování dopravy v sousedních zemích značně komplikovanější.

 Foto: Leo Express

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více