Lázně v Karlovarském kraji začnou přijímat první klienty

Některé lázně v Karlovarském kraji začnou od příštího týdne opět přijímat lázeňské hosty na poukazy zdravotních pojišťoven. První lidé přijedou do Františkových i Mariánských Lázní. Většina zaměstnanců ale stále zůstane bez práce.

Některé lázně v Karlovarském kraji začnou od příštího týdne opět přijímat lázeňské hosty na poukazy zdravotních pojišťoven

„Zatím máme potvrzeno zhruba 50 klientů, kteří měli rezervaci a kteří potvrdili, že dorazí. Samozřejmě, může se to ještě změnit. Ale každopádně obvoláváme postupně klienty s rezervací, kteří mají platné návrhy na komplexní lázeňskou péči,“ řekl ředitel Lázní Františkovy Lázně Josef Ciglanský.

Ve Františkových Lázních nejprve otevřou v neděli jeden lázeňský dům, a to Belveder. Aby byl zajištěn chod a péče o lázeňské hosty, bude potřeba asi 20 zaměstnanců. Podle Ciglanského by se další týden mohl počet klientů zvedat a s tím také budou povolávání další zaměstnanci, kteří jinak zůstávají na 60 procentech mzdy doma.

I když čeští klienti na takzvané křížkové pobyty pomohou se startem lázní po vynucené odstávce, zásadní pro lázně v Karlovarském kraji bude až otevření hranic, minimálně pro hosty z Evropské unie, dodal Ciglancký.

Opětovný start chystají na příští týden i Léčebné lázně Mariánské Lázně. Také půjde o klienty na takzvanou komplexní lázeňskou léčbu, v první vlně asi o 40 hostů. Jde například o pobyty po operacích nebo pro zlepšení kvality života při chronickém onemocnění a další indikace.

Podle starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny hotelové pobyty začnou 25. května. „Lázeňské hotely budou přistupovat velmi zodpovědně k zabezpečení zdraví všech svých hostů a během pobytu bude o hosty opravdu pečlivě postaráno s ohledem na současnou situaci,“ uvedl. Jako první by měly provoz obnovit Centrální lázně s Neapolí a Hvězdou. Další provozovatelé péče na pojišťovnu budou následovat.

Poskytovatelé lázeňských služeb se už před časem obrátili na vládu s žádostí o pomoc, protože uzavření lázní a zavření hranic připravilo lázně o příjmy, zatímco mzdy zaměstnanců musí hradit stále. Jedním z návrhů bylo to, aby stát hradil zaměstnancům, kteří ještě několik měsíců nebudou mít práci, mzdy i po ukončení nouzového stavu, protože návrat k běžnému provozu potrvá podle představitelů lázní mnoho měsíců.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více