Lázně v Karlovarském kraji začnou přijímat první klienty

Některé lázně v Karlovarském kraji začnou od příštího týdne opět přijímat lázeňské hosty na poukazy zdravotních pojišťoven. První lidé přijedou do Františkových i Mariánských Lázní. Většina zaměstnanců ale stále zůstane bez práce.

Některé lázně v Karlovarském kraji začnou od příštího týdne opět přijímat lázeňské hosty na poukazy zdravotních pojišťoven

„Zatím máme potvrzeno zhruba 50 klientů, kteří měli rezervaci a kteří potvrdili, že dorazí. Samozřejmě, může se to ještě změnit. Ale každopádně obvoláváme postupně klienty s rezervací, kteří mají platné návrhy na komplexní lázeňskou péči,“ řekl ředitel Lázní Františkovy Lázně Josef Ciglanský.

Ve Františkových Lázních nejprve otevřou v neděli jeden lázeňský dům, a to Belveder. Aby byl zajištěn chod a péče o lázeňské hosty, bude potřeba asi 20 zaměstnanců. Podle Ciglanského by se další týden mohl počet klientů zvedat a s tím také budou povolávání další zaměstnanci, kteří jinak zůstávají na 60 procentech mzdy doma.

I když čeští klienti na takzvané křížkové pobyty pomohou se startem lázní po vynucené odstávce, zásadní pro lázně v Karlovarském kraji bude až otevření hranic, minimálně pro hosty z Evropské unie, dodal Ciglancký.

Opětovný start chystají na příští týden i Léčebné lázně Mariánské Lázně. Také půjde o klienty na takzvanou komplexní lázeňskou léčbu, v první vlně asi o 40 hostů. Jde například o pobyty po operacích nebo pro zlepšení kvality života při chronickém onemocnění a další indikace.

Podle starosty Mariánských Lázní Martina Kaliny hotelové pobyty začnou 25. května. „Lázeňské hotely budou přistupovat velmi zodpovědně k zabezpečení zdraví všech svých hostů a během pobytu bude o hosty opravdu pečlivě postaráno s ohledem na současnou situaci,“ uvedl. Jako první by měly provoz obnovit Centrální lázně s Neapolí a Hvězdou. Další provozovatelé péče na pojišťovnu budou následovat.

Poskytovatelé lázeňských služeb se už před časem obrátili na vládu s žádostí o pomoc, protože uzavření lázní a zavření hranic připravilo lázně o příjmy, zatímco mzdy zaměstnanců musí hradit stále. Jedním z návrhů bylo to, aby stát hradil zaměstnancům, kteří ještě několik měsíců nebudou mít práci, mzdy i po ukončení nouzového stavu, protože návrat k běžnému provozu potrvá podle představitelů lázní mnoho měsíců.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více