Koruna Vysočiny certifikovanou destinační společností

Certifikační komise Kategorizace organizací destinačního managementu dne 25. 6. 2020 rozhodla o udělení certifikace a Koruna Vysočiny se přidala mezi další destinační společnosti v České republice. Tím se pro destinační společnost otevírají nové možnosti.

Koruna Vysočiny je nově certifikovanou destinační společností

Na počátku bylo 7 regionů. Koruna Vysočiny pokrývala území od Tišnovska, přes Nedvědicko, Bystřicko, Novoměstsko, Žďársko, Velkomeziříčsko až po Bítešsko. Od roku 2015, kdy se objevila myšlenka na vznik organizace, jejímž cílem bude rozvoj a podpora cestovního ruchu, uběhlo opravdu už hodně vody. Dnes již destinace stojí na 4 pevných pilířích, zakladatelských městech. Několikaletá práce nadšenců se vyplatila – Koruna Vysočiny se na konci června stala certifikovanou destinační společností. 

„Nejnáročnějším požadavkem celého projektu byla trpělivost. Museli jsme naše partnery přesvědčit, že myšlenka spojení se v jeden celek nám všem přinese užitek. Ukázat podnikatelům, že cesta spolupráce, která nevnímá nikoho v našem regionu jako konkurenta, ale jako partnera, je i pro ně mnohem výhodnější,“ hodnotí ředitelka destinace Oľga Königová. „Vytrvalou a systematickou prací se nám podařilo najít spojence, kteří se rozhodli spolupodílet se s námi na podpoře cestovního ruchu. Nejvíc nás těší právě zájem ze strany podnikatelů, kteří nám pomáhají udávat směr. Oni jsou ti, kteří skutečně tvoří cestovní ruch. My se snažíme je podporovat a vytvářet příznivé podmínky pro jejich podnikání,“ dodává.

Mezi partnery destinační společnosti se v současnosti řadí i takové subjekty, jako jsou Zámek Ždár nad Sázavou, Ski SNOWPARK, Westernové městečko Šiklův mlýn, spolek Údolí Svratky či EDEN Centrum. Z hotelů je možno jmenovat Líšenský dvůr, Ala hotel a hotel Skalský dvůr, z provozovatelů sportovních zařízení pak Areál Sportu v Bystřici nad Pernštejnem, Městské lázně v Novém Městě na Moravě a Relaxační centrum Žďár nad Sázavou. 

„Získáním certifikace naše práce zdaleka nekončí. Naopak začíná. Zejména v dnešní době, kdy odvětví cestovního ruchu je bezpochyby oblastí nejvíce zasaženou nedávnou pandemií onemocnění COVID-19. Zkoušku dospělosti máme za sebou a před sebou velkou výzvu – oživení cestovního ruchu v regionu a tím i podporu regionální ekonomiky,“ říká Königová a dodává, že pro letošní rok připravila Koruna Vysočiny několik zajímavých produktů v cestovním ruchu. „V nejbližší době bude spuštěna turistická hra Putování za sochami Michala Olšiaka. Cílem hry je zábavnou formou představit region a vedle betonových soch upozornit také na další zajímavé turistické cíle. Nedílnou součástí putování jsou i doporučená místa k občerstvení, jídlu či mlsání,“ vysvětluje Oľga Königová. „Další rozvoj domácího cestovního ruchu máme ve svých rukou,“ uzavírá.

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více