Koruna Vysočiny certifikovanou destinační společností

Certifikační komise Kategorizace organizací destinačního managementu dne 25. 6. 2020 rozhodla o udělení certifikace a Koruna Vysočiny se přidala mezi další destinační společnosti v České republice. Tím se pro destinační společnost otevírají nové možnosti.

Koruna Vysočiny je nově certifikovanou destinační společností

Na počátku bylo 7 regionů. Koruna Vysočiny pokrývala území od Tišnovska, přes Nedvědicko, Bystřicko, Novoměstsko, Žďársko, Velkomeziříčsko až po Bítešsko. Od roku 2015, kdy se objevila myšlenka na vznik organizace, jejímž cílem bude rozvoj a podpora cestovního ruchu, uběhlo opravdu už hodně vody. Dnes již destinace stojí na 4 pevných pilířích, zakladatelských městech. Několikaletá práce nadšenců se vyplatila – Koruna Vysočiny se na konci června stala certifikovanou destinační společností. 

„Nejnáročnějším požadavkem celého projektu byla trpělivost. Museli jsme naše partnery přesvědčit, že myšlenka spojení se v jeden celek nám všem přinese užitek. Ukázat podnikatelům, že cesta spolupráce, která nevnímá nikoho v našem regionu jako konkurenta, ale jako partnera, je i pro ně mnohem výhodnější,“ hodnotí ředitelka destinace Oľga Königová. „Vytrvalou a systematickou prací se nám podařilo najít spojence, kteří se rozhodli spolupodílet se s námi na podpoře cestovního ruchu. Nejvíc nás těší právě zájem ze strany podnikatelů, kteří nám pomáhají udávat směr. Oni jsou ti, kteří skutečně tvoří cestovní ruch. My se snažíme je podporovat a vytvářet příznivé podmínky pro jejich podnikání,“ dodává.

Mezi partnery destinační společnosti se v současnosti řadí i takové subjekty, jako jsou Zámek Ždár nad Sázavou, Ski SNOWPARK, Westernové městečko Šiklův mlýn, spolek Údolí Svratky či EDEN Centrum. Z hotelů je možno jmenovat Líšenský dvůr, Ala hotel a hotel Skalský dvůr, z provozovatelů sportovních zařízení pak Areál Sportu v Bystřici nad Pernštejnem, Městské lázně v Novém Městě na Moravě a Relaxační centrum Žďár nad Sázavou. 

„Získáním certifikace naše práce zdaleka nekončí. Naopak začíná. Zejména v dnešní době, kdy odvětví cestovního ruchu je bezpochyby oblastí nejvíce zasaženou nedávnou pandemií onemocnění COVID-19. Zkoušku dospělosti máme za sebou a před sebou velkou výzvu – oživení cestovního ruchu v regionu a tím i podporu regionální ekonomiky,“ říká Königová a dodává, že pro letošní rok připravila Koruna Vysočiny několik zajímavých produktů v cestovním ruchu. „V nejbližší době bude spuštěna turistická hra Putování za sochami Michala Olšiaka. Cílem hry je zábavnou formou představit region a vedle betonových soch upozornit také na další zajímavé turistické cíle. Nedílnou součástí putování jsou i doporučená místa k občerstvení, jídlu či mlsání,“ vysvětluje Oľga Königová. „Další rozvoj domácího cestovního ruchu máme ve svých rukou,“ uzavírá.

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více