Když se situace s nákazou nezhorší, Slovensko uvolní hranice

V případě pokračování příznivého vývoje ohledně pandemie choroby covid-19 na Slovensku a v okolních zemích bude moci Bratislava přistoupit k úpravě režimu na hranicích, oznámil slovenský ministr vnitra Roman Mikulec. Slovensko v březnu až na výjimky zakázalo vstup na své území osobám, které nemají v zemi povolení k pobytu.

V případě pokračování příznivého vývoje ohledně pandemie choroby covid-19 na Slovensku a v okolních zemích bude moci Bratislava přistoupit k úpravě režimu na hranicích

„V případě dalšího příznivého vývoje situace je velmi pravděpodobné, že v koordinaci s okolními zeměmi bude možné upravit i opatření na hranicích. Já budu velmi rád, i jako předseda ústředního krizového štábu, když to uděláme, pokud to epidemiologická situace na Slovensku a v okolních zemích dovolí,“ uvedl Mikulec.

Podle něj se dříve zavedená omezení v zájmu zpomalení šíření koronaviru uvolňují, na prvním místě je ale zdraví občanů Slovenska. Dodal, že šest z osmi potvrzených případů koronaviru v úvodu tohoto týdne se týkalo lidí, kteří po návratu na Slovensko museli nastoupit do povinné státní karantény.

Slovenský premiér Igor Matovič dříve v tomto týdnu naznačil, že země své hranice se sousedy otevře až poté, co v okolních státech počty případů nákazy koronavirem klesnou na úroveň Slovenska. Matovič také označil Slovensko za evropskou špičku v boji proti nákaze; pětimilionová země pod Tatrami dosud zaznamenala 1429 potvrzených případů nákazy a 25 lidí s koronavirem zemřelo. Více než polovina infikovaných se již vyléčila.

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček minulý týden uvedl, že hranice Česka se sousedními státy by se měly plně otevřít od července. V ubytovacích zařízeních na Slovensku Češi dlouhodobě tvoří nejpočetnější zahraniční klientelu.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více