Kdy se otevřou vídeňské památky

Od poloviny května se postupně otevírají vídeňské atrakce. První návštěvníci se vydají do Schönbrunnu už 15. května a od 27. května se chce přidat i Albertina. Ta musela odsunout otevření nové pobočky pro moderní umění.

Od poloviny května se postupně otevírají vídeňské atrakc

Současně s postupným uvolňováním epidemiologických opatření se může navrátit život i do vídeňských kulturních institucí. Mezi prvními se na nové návštěvníky chystá zámek i zoo v Schönbrunnu, které otevřou brány už v pátek.

Většina světoznámých galerií a muzeí plánuje znovuotevření na poslední květnový týden. Mezi nimi i Albertina, která mimo jiné nuceně odložila úvodní výstavu v nové pobočce moderního umění na náměstí Karlsplatz. První návštěvníky přivítá 27. května.

V hledištích Burgtheateru nebo Státní opery se publikum usadí nejdříve v červenci. Obě instituce sídlící na okružní třídě Ringstraße ale stále rozšiřují nabídku představení online i na sociálních sítích. Oblíbené kulturní zážitky on-line nadále nabízí desítky vídeňských institucí.

Ve všech institucích budou muset návštěvníci dodržovat předepsaný odstup, který zabrání srocování větších skupin, dále musí mít zakrytá ústa a nos nebo využívat připravené hygienické prostředky.

 

Přehled termínů znovuotevření institucí

  • Zámek Schönbrunn: 15. 5. 2020
  • Zoologická zahrada Schönbrunn: 15. 5. 2020
  • Katedrála svatého Štěpána: 15. 5. 2020
  • Belverede: částečně od 15. 5. 2020, více od 1. 6. 2020
  • Albertina + Albertina Modern: 27. 5. 2020
  • Leopold Museum: 27. 5. 2020
  • Slavnostní sál Rakouské národní knihovny: 29. 5. 2020
  • Vyhlídková věž Donauturm: 29. 5. 2020
  • Muzeum moderního umění mumok: 17. 6. 2020

Foto: Leopold Museum, Wien 2020

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Chorvatsko se propaguje jako „zimní říše divů“

Chorvatské turistické sdružení (HTZ) spustilo novou zimní propagační online kampaň „Chorvatsko – zimní říše divů“, která poběží do 10. ledna napříč klíčovými trhy včetně Česka. Hlavním cílem kampaně je udržet viditelnost země zdůrazněním zimních krás chorvatských...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha opět díky SunExpress získá spojení s Antalyí

SunExpress, společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines, plánuje v létě 2022 opět spojit Prahu s tureckou Antalyí. Letový řád bude platit od května do konce října 2022 a SunExpress bude létat z Prahy za sluncem až třikrát týdně za ceny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Hotelům na Slovensku v září přibylo hostů

Ubytovatelé na Slovensku se za letošním zářím mohli ohlížet s mírně spokojeným úsměvem. Oproti loňsku jim v daném období přibyla šestina hostů. Pro úsměv „od ucha k uchu“ ale důvod nebyl – k vyrovnání hodnot z roku 2019 chyběla ještě...

Číst více