Kdy se otevřou vídeňské památky

Od poloviny května se postupně otevírají vídeňské atrakce. První návštěvníci se vydají do Schönbrunnu už 15. května a od 27. května se chce přidat i Albertina. Ta musela odsunout otevření nové pobočky pro moderní umění.

Od poloviny května se postupně otevírají vídeňské atrakc

Současně s postupným uvolňováním epidemiologických opatření se může navrátit život i do vídeňských kulturních institucí. Mezi prvními se na nové návštěvníky chystá zámek i zoo v Schönbrunnu, které otevřou brány už v pátek.

Většina světoznámých galerií a muzeí plánuje znovuotevření na poslední květnový týden. Mezi nimi i Albertina, která mimo jiné nuceně odložila úvodní výstavu v nové pobočce moderního umění na náměstí Karlsplatz. První návštěvníky přivítá 27. května.

V hledištích Burgtheateru nebo Státní opery se publikum usadí nejdříve v červenci. Obě instituce sídlící na okružní třídě Ringstraße ale stále rozšiřují nabídku představení online i na sociálních sítích. Oblíbené kulturní zážitky on-line nadále nabízí desítky vídeňských institucí.

Ve všech institucích budou muset návštěvníci dodržovat předepsaný odstup, který zabrání srocování větších skupin, dále musí mít zakrytá ústa a nos nebo využívat připravené hygienické prostředky.

 

Přehled termínů znovuotevření institucí

  • Zámek Schönbrunn: 15. 5. 2020
  • Zoologická zahrada Schönbrunn: 15. 5. 2020
  • Katedrála svatého Štěpána: 15. 5. 2020
  • Belverede: částečně od 15. 5. 2020, více od 1. 6. 2020
  • Albertina + Albertina Modern: 27. 5. 2020
  • Leopold Museum: 27. 5. 2020
  • Slavnostní sál Rakouské národní knihovny: 29. 5. 2020
  • Vyhlídková věž Donauturm: 29. 5. 2020
  • Muzeum moderního umění mumok: 17. 6. 2020

Foto: Leopold Museum, Wien 2020

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více