Každý šestý Čech jezdí na hory do zahraničí

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu roste u Čechů obliba zimních dovolených na horách. Ročně tam za sněhem vyrazí dvě pětiny Čechů. Každý šestý se pak vydá do zahraničí. Naprostá většina z nich pak míří do Rakouska, Itálie a na Slovensko. Nejčastěji jezdí s partnerem (75 procent) a s dětmi (39 procent).

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu roste u Čechů obliba zimních dovolených na horách

Na hory do zahraničí častěji vyráží muži než ženy. Co se týče věku, prvenství drží generace Z, tedy lidé ve věku 18–24 let, kterých jezdí na hory do ciziny 27 procent, následuje skupina 25–34 let a třetí příčku obsazuje věková skupina 35–44 let. Věkové skupině odpovídá i to, koho Češi berou s sebou – 75 procent lidí jezdí s partnerem a 39 procent s dětmi. Od toho se také odvíjí financování zimní dovolené, kterou Češi nejčastěji platí právě za děti a své partnery. „Z průzkumu vyplývá, že čeští muži jsou stále galantní a platí zimní dovolenou i svým partnerkám častěji než naopak. I tak ale pětina českých žen platí dovolenou svým partnerům,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. 

Nejčastěji navštěvovanou zimní destinací je stejně jako v roce 2018 Rakousko, ale jeho popularita lehce klesla. Zatímco oblíbenost Slovenska stejně jako v minulé vlně stoupla. Rakousko, Itálie a Slovensko se stále drží v TOP 3 destinací zimních dovolených.

Téměř 3/4 lidí, kteří jezdí na hory do zahraničí, se nechtějí spoléhat jen na evropský průkaz zdravotního pojištění a zřizují si komerční připojištění. Pouze 1 procento se domnívá, že si díky průkazu nemusí komerční pojištění zřizovat a 8 procent, že bude ošetřeno v kterékoli nemocnici v EU zdarma.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Outgoing

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více