Karlovy Vary opraví další část Vřídelní kolonády

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Karlovy Vary připravují další část rekonstrukce Vřídelní kolonády. Po opravě havarijních částí budovy a hlavně technologií jímání a zpracování vřídelní vody by se další etapa měla týkat zejména oprav hlavní budovy Vřídelní kolonády. Práce by měly začít už v květnu.

„V rámci ukončení první etapy, kterou nazýváme odstranění havarijního stavu, došlo ke konečnému vyúčtování. Stavební práce byly za 22 milionů a práce spojené s krenotechnologií byly za 24 milionů korun. V rámci první etapy došlo k úsporám ze strany Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád ve výši asi 7,5 milionu korun,“ uvedl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík.

Město také dostalo neinvestiční dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 28 milionů korun na opravu Mlýnské kolonády, z níž by část chtělo použít na druhou etapu oprav Vřídelní kolonády. Ta spočívá zejména v odstranění havarijního stavu vřídelní síně. Zároveň je zpracovaná projektová dokumentace na sanaci stropu ve vřídelní hale v místech, kde byla už odstraněná pítka.

„Ta druhá etapa se týká primárně prosklené stěny, podlahy, vnějších a vnitřních stěn, osvětlení prostoru a také výměny osmistěnného jehlanu na vrcholu kolonády. Kromě toho by se také měl odstranit provizorní talíř s výtryskem Vřídla, který je nyní před kolonádou,“ doplnil Bursík. Na všechno je už zpracovaná projektová dokumentace. Město muselo při přípravě stavby řešit i dodržení autorských práv, protože některé části stavby jsou umělecká díla.

Podle Bursíka se chystá vypsání výběrového řízení na zhotovitele a podle předpokladů by se v polovině května letošního roku mělo začít s pracemi. I nadále bude Vřídelní kolonáda v omezeném provozu, podobně jako je tomu nyní.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více