Karlovy Vary opraví další část Vřídelní kolonády

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Karlovy Vary připravují další část rekonstrukce Vřídelní kolonády. Po opravě havarijních částí budovy a hlavně technologií jímání a zpracování vřídelní vody by se další etapa měla týkat zejména oprav hlavní budovy Vřídelní kolonády. Práce by měly začít už v květnu.

„V rámci ukončení první etapy, kterou nazýváme odstranění havarijního stavu, došlo ke konečnému vyúčtování. Stavební práce byly za 22 milionů a práce spojené s krenotechnologií byly za 24 milionů korun. V rámci první etapy došlo k úsporám ze strany Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád ve výši asi 7,5 milionu korun,“ uvedl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík.

Město také dostalo neinvestiční dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 28 milionů korun na opravu Mlýnské kolonády, z níž by část chtělo použít na druhou etapu oprav Vřídelní kolonády. Ta spočívá zejména v odstranění havarijního stavu vřídelní síně. Zároveň je zpracovaná projektová dokumentace na sanaci stropu ve vřídelní hale v místech, kde byla už odstraněná pítka.

„Ta druhá etapa se týká primárně prosklené stěny, podlahy, vnějších a vnitřních stěn, osvětlení prostoru a také výměny osmistěnného jehlanu na vrcholu kolonády. Kromě toho by se také měl odstranit provizorní talíř s výtryskem Vřídla, který je nyní před kolonádou,“ doplnil Bursík. Na všechno je už zpracovaná projektová dokumentace. Město muselo při přípravě stavby řešit i dodržení autorských práv, protože některé části stavby jsou umělecká díla.

Podle Bursíka se chystá vypsání výběrového řízení na zhotovitele a podle předpokladů by se v polovině května letošního roku mělo začít s pracemi. I nadále bude Vřídelní kolonáda v omezeném provozu, podobně jako je tomu nyní.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více