Karlovy Vary opraví další část Vřídelní kolonády

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Karlovy Vary připravují další část rekonstrukce Vřídelní kolonády. Po opravě havarijních částí budovy a hlavně technologií jímání a zpracování vřídelní vody by se další etapa měla týkat zejména oprav hlavní budovy Vřídelní kolonády. Práce by měly začít už v květnu.

„V rámci ukončení první etapy, kterou nazýváme odstranění havarijního stavu, došlo ke konečnému vyúčtování. Stavební práce byly za 22 milionů a práce spojené s krenotechnologií byly za 24 milionů korun. V rámci první etapy došlo k úsporám ze strany Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád ve výši asi 7,5 milionu korun,“ uvedl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík.

Město také dostalo neinvestiční dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 28 milionů korun na opravu Mlýnské kolonády, z níž by část chtělo použít na druhou etapu oprav Vřídelní kolonády. Ta spočívá zejména v odstranění havarijního stavu vřídelní síně. Zároveň je zpracovaná projektová dokumentace na sanaci stropu ve vřídelní hale v místech, kde byla už odstraněná pítka.

„Ta druhá etapa se týká primárně prosklené stěny, podlahy, vnějších a vnitřních stěn, osvětlení prostoru a také výměny osmistěnného jehlanu na vrcholu kolonády. Kromě toho by se také měl odstranit provizorní talíř s výtryskem Vřídla, který je nyní před kolonádou,“ doplnil Bursík. Na všechno je už zpracovaná projektová dokumentace. Město muselo při přípravě stavby řešit i dodržení autorských práv, protože některé části stavby jsou umělecká díla.

Podle Bursíka se chystá vypsání výběrového řízení na zhotovitele a podle předpokladů by se v polovině května letošního roku mělo začít s pracemi. I nadále bude Vřídelní kolonáda v omezeném provozu, podobně jako je tomu nyní.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Za pivovarskou tradicí na Budějovicko

Oblast Budějovicka je dobře známá svou pivovarnickou tradicí, vždyť pivo se v Českých Budějovicích vařilo již od založení města v roce 1265 a také zde sídlí dva velké pivovary. Nejstarší budějovický Pivovar Samson založený v roce 1795 a o 100 let...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nejvyhledávanější turistický cíl? Lanovka na Petřín

Agentura CzechTourism zveřejnila přehled nejnavštěvovanějších turistických cílů České republiky roku 2020. V covidovém roce byla nejnavštěvovanějším místem Lanová dráha na Petřín, kterou využilo 1 014 tisíc návštěvníků. Na druhé příčce se umístila Zoo Praha s 851 tisíci návštěvníků,...

Číst více
Foto: Krkonoše - svazek měst a obcí

V Krkonoších se 29. května opět rozjedou cyklobusy

V Krkonoších se v sobotu 29. května do letní turistické sezony opět rozjedou speciálně upravené autobusy umožňující přepravu jízdních kol. V červnu budou spoje cyklobusů v provozu o víkendech, v červenci a srpnu denně, v září vždy ve čtvrtek, o víkendech a ve svátek, řekla...

Číst více