Karlovarský kraj posílí podporu ubytování v kraji

Foto: Shutterstock.com Mariánské Lázně Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj navýší rozpočet na vouchery pro turisty, kteří se ubytují v ubytovacích zařízeních v kraji. Původně vyčleněné tři miliony korun jsou téměř vyčerpány a program by kraj chtěl zachovat do konce října, jak si předsevzal na jaře letošního roku, když podpůrné vouchery schválil. ČTK to řekl hejtman Petr Kulhánek.

„Karlovarský kraj alokoval tři miliony korun pro letošní program na podporu těch, kteří se rozhodnou přijet do Karlovarského kraje a ubytovat se tu. Je to 300 korun na osobu a noc. Protože se sešlo velké množství žádostí už v první půlce programu, tedy v květnu a červnu, a druhá půlka programu běží nyní v září a říjnu, tak jsme se domluvili ještě na doplnění o milion korun tak, abychom mohli uspokojit všechny zájemce,“ uvedl Kulhánek.

Peníze navíc kraj přesune z rezerv odboru finančního a z peněz odboru památkové péče. Podle Kulhánka po vyčerpání čtyř milionů kraj tento podpůrný program ukončí. Splnil totiž svůj cíl pomoci ubytovacím zařízením znovu nastartovat turistický ruch. Osvědčila se i forma propagace na internetu, když většina žadatelů si o příspěvek řekla prostřednictvím bannerové kampaně. Nyní se i přes trvající částečná omezení turistika v Karlovarském kraji začíná podle Kulhánka postupně vracet k normálu.

V době koronavirové krize a přísných restriktivních opatření se turistický průmysl v kraji téměř zastavil. Po uvolnění se do hotelů a penzionů začali vracet hosté, a to zejména z České republiky. I přes celkové zlepšování situace ale stále citelně chybějí hosté ze zahraničí.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více