Karlovarský kraj posílí podporu ubytování v kraji

Foto: Shutterstock.com Mariánské Lázně Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj navýší rozpočet na vouchery pro turisty, kteří se ubytují v ubytovacích zařízeních v kraji. Původně vyčleněné tři miliony korun jsou téměř vyčerpány a program by kraj chtěl zachovat do konce října, jak si předsevzal na jaře letošního roku, když podpůrné vouchery schválil. ČTK to řekl hejtman Petr Kulhánek.

„Karlovarský kraj alokoval tři miliony korun pro letošní program na podporu těch, kteří se rozhodnou přijet do Karlovarského kraje a ubytovat se tu. Je to 300 korun na osobu a noc. Protože se sešlo velké množství žádostí už v první půlce programu, tedy v květnu a červnu, a druhá půlka programu běží nyní v září a říjnu, tak jsme se domluvili ještě na doplnění o milion korun tak, abychom mohli uspokojit všechny zájemce,“ uvedl Kulhánek.

Peníze navíc kraj přesune z rezerv odboru finančního a z peněz odboru památkové péče. Podle Kulhánka po vyčerpání čtyř milionů kraj tento podpůrný program ukončí. Splnil totiž svůj cíl pomoci ubytovacím zařízením znovu nastartovat turistický ruch. Osvědčila se i forma propagace na internetu, když většina žadatelů si o příspěvek řekla prostřednictvím bannerové kampaně. Nyní se i přes trvající částečná omezení turistika v Karlovarském kraji začíná podle Kulhánka postupně vracet k normálu.

V době koronavirové krize a přísných restriktivních opatření se turistický průmysl v kraji téměř zastavil. Po uvolnění se do hotelů a penzionů začali vracet hosté, a to zejména z České republiky. I přes celkové zlepšování situace ale stále citelně chybějí hosté ze zahraničí.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Moravskoslezské Convention Bureau

Pro svou další událost si vyberte Ostravu a Moravskoslezský kraj

Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

Číst více
Foto: Hradec Králové Region Convention Bureau

Královéhradecký kraj? Firemní akce od A do Z

Na pořádání konferencí, seminářů, workshopů, eventů či teambuildingů jsme tu my. A s námi v tom jede více než 50 partnerů z celého kraje! Společně vám vaši velkou i malou firemní akci připravíme na míru, a to včetně pestré nabídky doprovodných...

Číst více
Foto: Martin Peterka

Východní Morava – inspirující místo pro výjimečná setkání

Autentický region Východní Morava by se vám měl dostat do hledáčku míst, pokud hledáte opravdový zážitek pro své pracovní partnery. Jeho jedinečnost a pestrost pramení ze spojení oblastí – Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka.

Číst více