Kanárské ostrovy prošly zatěžkávací zkouškou

Světové organizace pro cestovní ruch (UNWTO) si vybrala Kanárské ostrovy pro otestování hygienických opatření, kterých je zapotřebí k zajištění zdravotní bezpečnosti turistů. A souostroví v této zkoušce obstálo. Ve své tiskové zprávě to včera uvedla Španělská centrála pro cestovní ruch Turespaňa. 

Gran Canaria

Prezident vlády Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres přivítal na letišti v Las Palmas na ostrově Gran Canaria 180členou delegaci, v jejímž čele byli tajemník UNWTO Zurab Pololikashvili a španělská ministryně pro průmysl, obchod a cestovní ruch Reyes Maroto. Při této příležitosti vyjádřil potěšení z toho, že UNWTO vybrala Kanárské ostrovy jako „zvlášť bezpečný“ prostor pro cestovní ruch 21. století a především pak pro období přechodu k normálnímu chodu společnosti po ukončení nouzového stavu ve Španělsku. 

WTO si vybrala Kanárské ostrovy pro otestování hygienických opatření, kterých je zapotřebí k zajištění zdravotní bezpečnosti a to jak pro turisty, kteří přijíždějí na ostrovy na lodích, tak i pro ty, kteří se na ostrovy dopravují letecky. Španělsko přijalo řadu dokumentů, které stanoví hygienické předpisy pro jednotlivá zařízení cestovního ruchu jako hotely, campingy, restaurace, dopravu, apod. 

„V této souvislosti je třeba zdůraznit, že Španělsko zavedlo počínaje 1. července 2020 povinnost elektronického vyplnění formuláře v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, jehož smyslem je zajistit maximální bezpečnost všech turistů a rychlou pomoc v případě nutnosti. Do konce měsíce července platí přechodné období a formulář v papírové podobě je možné vyplnit i po příjezdu na letišti. Přesné informace o tom, jaké další hygienické předpisy je třeba dodržovat na španělských letištích, jsou uvedeny na stránkách španělské správy letišť www.aena.es,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Míříte do Vatikánu? Nezapomeňte covidový certifikát

Vatikán bude od 1. října požadovat po lidech, kteří vstupují na jeho území, covidový certifikát. Informovala o tom agentura ANSA. Povinnost se bude týkat jak zaměstnanců a obyvatel Vatikánu, tak turistů. Výjimku budou mít pouze lidé, kteří do...

Číst více
Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více