Kanárské ostrovy prošly zatěžkávací zkouškou

Světové organizace pro cestovní ruch (UNWTO) si vybrala Kanárské ostrovy pro otestování hygienických opatření, kterých je zapotřebí k zajištění zdravotní bezpečnosti turistů. A souostroví v této zkoušce obstálo. Ve své tiskové zprávě to včera uvedla Španělská centrála pro cestovní ruch Turespaňa. 

Gran Canaria

Prezident vlády Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres přivítal na letišti v Las Palmas na ostrově Gran Canaria 180členou delegaci, v jejímž čele byli tajemník UNWTO Zurab Pololikashvili a španělská ministryně pro průmysl, obchod a cestovní ruch Reyes Maroto. Při této příležitosti vyjádřil potěšení z toho, že UNWTO vybrala Kanárské ostrovy jako „zvlášť bezpečný“ prostor pro cestovní ruch 21. století a především pak pro období přechodu k normálnímu chodu společnosti po ukončení nouzového stavu ve Španělsku. 

WTO si vybrala Kanárské ostrovy pro otestování hygienických opatření, kterých je zapotřebí k zajištění zdravotní bezpečnosti a to jak pro turisty, kteří přijíždějí na ostrovy na lodích, tak i pro ty, kteří se na ostrovy dopravují letecky. Španělsko přijalo řadu dokumentů, které stanoví hygienické předpisy pro jednotlivá zařízení cestovního ruchu jako hotely, campingy, restaurace, dopravu, apod. 

„V této souvislosti je třeba zdůraznit, že Španělsko zavedlo počínaje 1. července 2020 povinnost elektronického vyplnění formuláře v aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, jehož smyslem je zajistit maximální bezpečnost všech turistů a rychlou pomoc v případě nutnosti. Do konce měsíce července platí přechodné období a formulář v papírové podobě je možné vyplnit i po příjezdu na letišti. Přesné informace o tom, jaké další hygienické předpisy je třeba dodržovat na španělských letištích, jsou uvedeny na stránkách španělské správy letišť www.aena.es,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více