Kampaň V Praze jako doma bude prodloužena

Díky kampani V Praze jako doma přijelo v létě do metropole téměř 60 tisíc lidí, a to zejména z tuzemska, Německa, Rakouska a Slovenska. Kampaň zaznamenala pozitivní ohlasy, hlavní město tak společně s Prague City Tourism akci V Praze jako doma prodlouží až do konce prosince letošního roku.

Díky kampani V Praze jako doma přijelo v létě do metropole téměř 60 tisíc lidí, a to zejména z tuzemska, Německa, Rakouska a Slovenska

Prodloužení je možné díky množství benefitů a dobře nastavenému systému. Podpoří tak i předvánoční cestovní ruch a připraví speciální vánoční nabídky. Podle zástupců Prague City Tourism měli návštěvníci k dispozici volné vstupy, které ale nebyly vyčerpány a vrátily se tak zpátky do oběhu k možnému dalšímu využití. Program tak může fungovat o tři měsíce déle, než bylo původně plánováno.

„Hlavní město podpořilo restart cestovního ruchu částkou 120 milionů korun. Budu moc ráda, když se díky prodloužení kampaně V Praze jako doma tyto finanční prostředky do poslední koruny využijí a pomůžou tak podnikatelům v oblasti turismu a zároveň zpříjemní návštěvníkům Prahy pobyt v hlavním městě,“ uvedla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Do programu se zapojilo více než 400 ubytovacích zařízení. Návštěvníci mohou využít volné vstupenky do téměř osmdesáti turistických atraktivit. Nejčastěji turisté během léta mířili do zoologické zahrady, na Pražský hrad nebo Petřínskou rozhlednu.

„Samozřejmě se nám nepodaří vyrovnat stavu, ve kterém byl cestovní ruch v roce 2019, tedy před krizí spojenou s pandemií. Musím však říct, že ohlasy od návštěvníků a některých hotelů, kterým se obsazenost pokojů zvedla o několik desítek procent, nás motivují k prodloužení programu,“ dodal František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Foto: -PCT-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více