×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Jižní Čechy spustily slevy na dovolenou

Jihočeský kraj spustil v pondělí v poledne on-line systém slev a kompenzací, ve kterém rodinám přispěje na ubytování při dovolené v kraji a dá slevy do zoo i muzeí. Vyčlenil na to 39 milionů korun. Do 16:00 vyčerpalo slevové vouchery 421 lidí, šlo o sumu téměř 900 tisíc korun. Převažovali zájemci z Prahy, jižních Čech, jižní Moravy a Moravskoslezského kraje, řekl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek.

ihočeský kraj spustil v pondělí v poledne on-line systém slev a kompenzací, ve kterém rodinám přispěje na ubytování při dovolené v kraji a dá slevy do zoo i muzeí

Na portálu mohou turisté získat ubytování v kraji se slevou 30 procent a slevy až 70 procent do zoo či muzeí. Cílem je podpořit cestovní ruch v kraji po pandemii koronaviru, kvůli níž do jižních Čech nepřijelo od března 300 tisíc turistů. Slevu 30 procent z ceny ubytování, nejvýše však 300 korun na člověka a noc, získají dvou- až šestičlenné rodiny, z nichž nejméně jeden člověk je starší 18 let. Podmínkou je, že se v jižních Čechách ubytují nejméně na tři a maximálně na sedm nocí.

„Trochu jsem se bál, aby to nebylo vyčerpané za dvě minuty, takhle s tím můžeme pracovat dál,“ řekl Polášek.

Do projektu Léto v jižních Čechách se zatím zapojilo přes 170 hotelů a penzionů. Polášek předpokládá, že jich bude kolem 200, jejich seznam se stále rozšiřuje. Jak dodal, krajští zastupitelé připustili, že až lidé částku 39 milionů korun vyčerpají, bude možné další peníze přidat. Jihočeským penzionům a hotelům by měla podpora zajistit 100 tisíc nových přenocování, ze sumy téměř 40 milionů dostanou na kompenzaci 30 milionů. V Jihočeském kraji je podle JCCR přes 600 ubytovacích zařízení, které splňují podmínky pro to, aby se mohly do kampaně zapojit.

V jihočeských hotelech a penzionech se loni ubytovalo rekordních 1,78 milionu hostů na téměř 4,5 milionu nocí. Z toho bylo 1,15 milionu českých návštěvníků. Letos za první čtvrtletí se v jižních Čechách ubytovalo 168 440 turistů, meziročně o 29 procent méně.

Foto: -jccr-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: CCRJM

Jižní Morava díky influencerům oslovila půl milionu lidí

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vsadila v loňském roce na spolupráci s cestovatelským portálem Worldee. V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala na jih Moravy trojici influencerů a nabídla jim prezentaci zaměřenou na příběhy lidí, kteří tvoří jedinečnost tohoto...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vinaři z Němčiček zvou na festival vín

Přesně za týden otevřou vinaři z jihomoravské obce Němčičky své sklepy, aby přivítali hosty prvního Zimního festivalu vína.

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Informační centra – vlivný sektor cestovního ruchu

Aktuálně v České republice působí 494 certifikovaných turistických informačních center (TIC), z nichž je 380 členy Asociace turistických informačních center ČR. Informační centra zaměstnávají v průměru 2 stálé pracovníky na hlavní pracovní poměr a 2 brigádníky využívané různorodě dle...

Číst více