Jak dělat business s CZeCOTem

Není dne, kdy bychom neobdrželi dotaz na podmínky spolupráce s turistickým serverem CZeCOT.com (čtěte „čekotem“). Ne, že bychom tyto dotazy neradi vyřizovali, ale přece jen tady máme média, která dokážou oslovit hromadně a mnohem efektivněji.

Zodpovězme si tedy základní otázku – kdo se může stát partnerem a dodavatelem služeb/výrobků pro CZeCOT. Ve zkratce se dá říci, že jím může být kdokoliv splňující níže uvedená kritéria a nabízející vlastní (tedy nikoliv zprostředkovaný) produkt související s domácím či příjezdovým cestovním ruchem České republiky. Jedná se zvláště o:

cestovní kanceláře specializující se na ACR a DCR, uvítáme široké spektrum nabízených produktů tematických a regionálních zájezdů apod.
ubytovací zařízení
kongresové a společenské prostory v rámci oficiálního katalogu a databáze Convention & Incentive
lázeňská a wellness zařízení v rámci oficiálního katalogu a databáze Spa & Wellness
informační centra – každé informační centrum má možnost bezplatně prezentovat úplné kontaktní informace, neomezené množství fotografií, poskytované služby a všechny tyto údaje spravovat za pomoci administračního rozhraní
pořadatelé kulturních, společenských a sportovních akcí
lyžařská střediska a vleky – na zimní sezonu připravujeme zbrusu novou databanku, máte se na co těšit!
provozovatelé

– vodní dopravy
– autokarové dopravy
– rent-a-car firmy
– letecké dopravy či prodejce – zprostředkovatele
– taxi
– bryček a kočárů
– balonové dopravy
– dalších nespecifikovaných způsobů dopravy

gastronomická a zábavní zařízení (restaurace, bary, vinné sklípky, kasina apod.) – generálním dodavatelem dat pro potřeby serveru je specializovaný server www.crest.cz – pro prezentaci na tomto serveru, která se následně objeví i u nás, kontaktujte prosím správce zmíněného serveru
subjekty působící v eko agro turistice – generálním dodavatelem dat pro potřeby serveru je organizace ECEAT CZ a jejich server www.eceat.cz – pro prezentaci na tomto serveru, která se následně objeví i u nás, kontaktujte prosím správce zmíněného serveru
výrobci a zpracovatelé českého skla – v rámci ojedinělé databanky
kulturní zařízení (kina, divadla, koncertní sály), muzea a galerie – generálním dodavatelem dat je server www.365dni.cz, který kromě kontaktní údajů nabízí i možnost zveřejnění detailního programu, v rámci CZeCOTu mají možnost bezplatné prezentace formou záznamu v databance
památky či jiné turistické atraktivity, hvězdárny a planetária, zoologické a botanické zahrady – generálním dodavatelem dat tohoto druhu je firma www.planstudio.cz, objekty mohou využívat bezplatné prezentace
sportovní zařízení – bazény, tenisové a squashové haly, půjčovny jachet a windsurfingů, golfová hřiště
půjčovny kol
pivovary, minipivovary
vydavatelé map a průvodců

Základní podmínkou spolupráce je kvalita nabízeného produktu (služby či výrobku) a solidnost partnera. Prokazování se provádí v závislosti na typu produktu. U ubytovacích služeb je to například získání klasifikačního certifikátu dle oficiální jednotné klasifikace od jednoho z profesních sdružení.

Systém poplatků je založen na jednoduché strategii. Produkty, které je možné nabízet a prodávat prostřednictvím serveru, podléhají provizi ve výši 10 % bez DPH. To se tedy týká ubytovacích služeb, package a případně zájezdů, dopravních služeb apod. Neplatíte tedy žádné vstupní ani měsíční paušální poplatky, ale jen za skutečně realizovaný objem prodeje!

Pro ostatní subjekty, a nejen pro ně máme navíc nabídku internetové reklamy v rámci webových stránek serveru CZeCOT, pomocí které můžete oslovit jasně vymezenou cílovou skupinu. Různé kombinace reklamních formátů, prostředků a jazykových mutací Vám může přinést vysoké zhodnocení finančních prostředků vložených do reklamní kampaně na CZeCOT.com. Příklady formátů a ceny (uvedeny za 1000 zobrazení):
• klasický full banner 468×60 pixelů – 270 Kč
• roll-on-banner (full banner, který se po najetí myší zvětší na velikost 468×230 pixelů) – 1 250 Kč
• banner 120×60 pixelů – 150 Kč
• svislý banner vyplňující rozlišení monitoru 120×600 pixelů umístěný v levé části -750 Kč

Umístění banneru je v horní pozici, spodní pozice není určena pro klasický komerční provoz. V případě zájmu o něj nás kontaktujte. K uvedeným cenám bude aplikována 70% přirážka pro umístění banneru jen ve vybraných sekcích (témata, regiony), 100% přirážka při zobrazení pouze na titulní straně a 50% přirážka v případě použití sofistikovaného mechanismu omezujícího počet zobrazení během návštěvy.

Kromě klasické bannerové reklamy nabízíme další reklamní formáty:
PR článek zařazený do turistického informačního servisu – upoutávka na hlavní straně a 3 vybraných sekcích po dobu 1 týdne, rozeslání registrovaným odběratelům – 2500 Kč
upoutávka v tipech na úvodní straně (ubytovací, kongresové, lázeňské zařízení) po dobu 1 týdne – 5000 Kč
soutěže a ankety dle zadání klientem

V případě zájmu může být Vaše reklamní kampaň přizpůsobena na míru vašim představám. Specifické požadavky či nestandardní formáty jsou předmětem individuální kalkulace. Reklamní kampaň je po dohodě možné kombinovat s vydávanými časopisy. Pro Vaši internetovou kampaň Vám zajistíme výrobu bannerů u renomovaných a kreativních grafických firem. Cena za výrobu je závislá na rozsahu, dodaných podkladech, technologii a náročnosti. Pro kalkulaci se obraťte na obchodní oddělení společnosti C.O.T. media (www.cotmedia.cz).

Bližší informace o možnostech spolupráce naleznete na http://spoluprace.czecot.com.

Těšíme se na internetové setkání s Vámi!
Vít Pechanec, manager projektu
603 799 819, info@czecot.com

Poznejte Česko s CZeCOTem!
www.CZeCOT.com