Italský turismus letos počítá s poklesem tržeb až o 80 procent

Italský turistický sektor letos počítá kvůli koronavirové krizi s poklesem tržeb o 70 až 80 procent. Možné ztráty pak odvětví odhaduje na 120 miliard eur (3,3 bilionu Kč). V dnes zveřejněném rozhovoru s milánským listem Sole 24 Ore to uvedl prezident italského turistického svazu Confcommercio Confturismo Luca Patane. Cestovní ruch se podle Světové rady pro cestování a turistiku (WTTC) na hrubém domácím produktu (HDP) Itálie podílí asi 13 procenty. 

Italský turismus letos může přijít o 120 mld. eur

V období od března do května počítá odvětví s poklesem počtu přenocování o 30 milionů. Negativní dopady krize ale pocítí i provozovatelé stravovacích služeb a obchodů. Předpokládá se, že do země přijede méně cizinců. Podle průzkumu, na který se odvolává agentura APA, ale nemá žádné plány na letní dovolenou také třetina italských rodin. 

Svaz proto vládu žádá, aby rodinám, které letní dovolenou plánují, vydávala vouchery v hodnotě 400 eur. Už schválená vládní měsíční podpora pro jednotlivce činné v cestovním ruchu ve výši 600 eur je podle prezidenta turistického svazu Assoturismo Vittoria Messiny nedostatečná. Po kabinetu Messina požaduje, aby firmám podnikajícím v cestovním ruchu také odpustil daně a platby nájmů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: -pmu-

Německo se otevírá turistům. Přivést je mají nové kampaně

Turisté v Německu mohou již ve všech spolkových zemích opět využívat hotely, penziony či kempy, který byly kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny. V jako poslední ze spolkových zemí se v pondělí otevřely turistům hotely v Sasku. Zájem o cesty do...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsku už svítí oranžová

Nejoblíbenější letní destinace českých turistů byla nově na semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR zařazena mezi země se středním rizikem nákazy covid-19 (oranžová barva). Turistům vracejícím se z Chorvatska se tak zjednoduší podmínky.

Číst více