Italský turismus letos počítá s poklesem tržeb až o 80 procent

Italský turistický sektor letos počítá kvůli koronavirové krizi s poklesem tržeb o 70 až 80 procent. Možné ztráty pak odvětví odhaduje na 120 miliard eur (3,3 bilionu Kč). V dnes zveřejněném rozhovoru s milánským listem Sole 24 Ore to uvedl prezident italského turistického svazu Confcommercio Confturismo Luca Patane. Cestovní ruch se podle Světové rady pro cestování a turistiku (WTTC) na hrubém domácím produktu (HDP) Itálie podílí asi 13 procenty. 

Italský turismus letos může přijít o 120 mld. eur

V období od března do května počítá odvětví s poklesem počtu přenocování o 30 milionů. Negativní dopady krize ale pocítí i provozovatelé stravovacích služeb a obchodů. Předpokládá se, že do země přijede méně cizinců. Podle průzkumu, na který se odvolává agentura APA, ale nemá žádné plány na letní dovolenou také třetina italských rodin. 

Svaz proto vládu žádá, aby rodinám, které letní dovolenou plánují, vydávala vouchery v hodnotě 400 eur. Už schválená vládní měsíční podpora pro jednotlivce činné v cestovním ruchu ve výši 600 eur je podle prezidenta turistického svazu Assoturismo Vittoria Messiny nedostatečná. Po kabinetu Messina požaduje, aby firmám podnikajícím v cestovním ruchu také odpustil daně a platby nájmů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Za Jánošíkem na e-biku

Zbývající zářijové víkendy jsou jako stvořené k prodloužení léta. Přemýšlíte-li, jak volné dny využít, nemusíte se omezovat jen na české luhy a háje – vyrazit můžete i k našim východním sousedům. V tomto a následujících dvou článcích vám přineseme pár tipů...

Číst více