Infocentrum Temelína mělo rekordní návštěvnost

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín navštívilo o prázdninách rekordních 26 194 lidí. Je to nejvíc od roku 1997, kdy vzniklo, a více než dvojnásobek oproti loňsku. Velký podíl na tom mělo autokino na parkovišti pod elektrárnou, které v době omezení kvůli koronaviru mohlo splnit přísné hygienické nároky, a přilákalo tak téměř 10 tisíc lidí, sdělil mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín navštívilo o prázdninách rekordních 26 194 lidí

Temelínskému infocentru za leden až červen návštěvnost meziročně klesla. Kvůli omezením v souvislosti s šířením koronaviru bylo od března do května uzavřeno. Prázdninový zájem pak ale energetiky překvapil. Návštěvnost meziročně vzrostla více než dvojnásobně, přestože dál platila některá hygienická opatření. Jezdili cyklisté, rodiny s dětmi, lidé, kteří v kraji trávili dovolenou, i obyvatelé z okolí.

Autokino připravila energetická skupina ČEZ, která elektrárnu provozuje, v Temelíně poprvé. Bylo součástí oslav 20 let od spuštění elektrárny a konalo se v něm 16 představení.

Zájem o infocentra skupiny ČEZ byl i v Dukovanech na Vysočině a jiných místech. Přes prázdniny do nich dorazilo přes 110 tisíc lidí. ČEZ služby v infocentrech postupně rozšiřuje. V Temelíně například skupina postavila při koronavirové pauze 6,5 metru dlouhý tobogán pro děti a dobíjecí stojany pro elektrokola. Zámeček Vysoký Hrádek, který poskytuje infocentru zázemí od roku 1997, patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek kraje.

O prázdninách stoupla meziročně návštěvnost i na jihočeských státních památkách. Přišlo na ně 546 882 lidí, proti loňskému létu o 29 400 víc. Za leden až srpen ale kvůli koronavirovým omezením klesla meziročně těmto památkám návštěvnost o čtvrtinu na 672 707 lidí. Vyplývá to z informací od mluvčí jihočeských památkářů Markéty Slabové.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více