Infocentrum Temelína mělo rekordní návštěvnost

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín navštívilo o prázdninách rekordních 26 194 lidí. Je to nejvíc od roku 1997, kdy vzniklo, a více než dvojnásobek oproti loňsku. Velký podíl na tom mělo autokino na parkovišti pod elektrárnou, které v době omezení kvůli koronaviru mohlo splnit přísné hygienické nároky, a přilákalo tak téměř 10 tisíc lidí, sdělil mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín navštívilo o prázdninách rekordních 26 194 lidí

Temelínskému infocentru za leden až červen návštěvnost meziročně klesla. Kvůli omezením v souvislosti s šířením koronaviru bylo od března do května uzavřeno. Prázdninový zájem pak ale energetiky překvapil. Návštěvnost meziročně vzrostla více než dvojnásobně, přestože dál platila některá hygienická opatření. Jezdili cyklisté, rodiny s dětmi, lidé, kteří v kraji trávili dovolenou, i obyvatelé z okolí.

Autokino připravila energetická skupina ČEZ, která elektrárnu provozuje, v Temelíně poprvé. Bylo součástí oslav 20 let od spuštění elektrárny a konalo se v něm 16 představení.

Zájem o infocentra skupiny ČEZ byl i v Dukovanech na Vysočině a jiných místech. Přes prázdniny do nich dorazilo přes 110 tisíc lidí. ČEZ služby v infocentrech postupně rozšiřuje. V Temelíně například skupina postavila při koronavirové pauze 6,5 metru dlouhý tobogán pro děti a dobíjecí stojany pro elektrokola. Zámeček Vysoký Hrádek, který poskytuje infocentru zázemí od roku 1997, patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek kraje.

O prázdninách stoupla meziročně návštěvnost i na jihočeských státních památkách. Přišlo na ně 546 882 lidí, proti loňskému létu o 29 400 víc. Za leden až srpen ale kvůli koronavirovým omezením klesla meziročně těmto památkám návštěvnost o čtvrtinu na 672 707 lidí. Vyplývá to z informací od mluvčí jihočeských památkářů Markéty Slabové.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více