Generálním ředitelem Lázní Luhačovice nově Jiří Dědek

Foto: Shutterstock.com a -pmu- Jiří Dědek, generální ředitel Lázní Luhačovice Foto: Shutterstock.com a -pmu-

Společnost Lázně Luhačovice má nového generálního ředitele. S účinností od začátku října byl do této funkce jmenován Jiří Dědek, který byl od roku 2013 výkonným ředitelem společnosti. Lázeňská společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Po rozdělení lázeňské skupiny Spa & Wellness Nature Resorts na samostatné Léčebné lázně Jáchymov a Lázně Luhačovice bylo rozděleno i jejich exekutivní vedení. Dosavadní generální ředitel skupiny Eduard Bláha zůstává ve vedení jáchymovských lázní a také v pozici prezidenta Svazu léčebných lázní. V Luhačovicích bude nadále působit na pozici předsedy představenstva.

„V případě hledání mého nástupce jsme s kolegy z představenstva neuvažovali o nikom jiném, než o inženýru Dědkovi. Máme v něm jistotu, že lázně povede nastaveným směrem. Já se těším na to, že uvidím lázně z jiné perspektivy, a že získám čas na naplňování našich rozvojových vizí,“ uvedl Bláha.

Dědek pracuje ve společnosti od roku 1996, působil například na pozici ředitele Společenského domu nebo zastával funkci obchodního ředitele. Od roku 2013 byl výkonným ředitelem společnosti.

„V Lázních Luhačovice působím celý svůj profesní život a je mi ctí pokračovat v řízení firmy na pozici, do níž jsem byl jmenován a navázat tak na působení mých předchůdců – inženýra Josefa Krůžely, který společnost řídil v letech 1992 až 2011 a zajistil přerod státního podniku na fungující lázeňskou firmu s jasnými vizemi a cíli, a doktora Eduarda Bláhy, který je pak převedl přes bouřlivá období Hegerových restrikcí a covidu a proměnil je na skutečné lázně pro 21. století,“ uvedl Dědek.

Jiří Dědek je také předsedou správní rady Centrály cestovního ruchu východní Moravy, působí ve vedení Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje a přednáší na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Luhačovické lázně mají kapacitu téměř 1 300 lůžek, obvykle je navštěvuje kolem 33 000 lidí ročně.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více