Dovolenou nebo výlet po Česku plánuje devět z deseti Čechů

Letošní letní dovolenou v České republice plánuje 79 procent Čechů, na kratší výlet se jich chystá vyrazit 89 procent. Za dovolenou plánují Češi utratit v průměru 6150 korun na osobu, odpočívat budou asi devět dní a nejčastěji se ubytují v penzionu. Útrata za výlet (bez ohledu na počet osob) bude odhadem 2 380 korun. Vyplývá to z průzkumu, který pro agenturu CzechTourism zpracovaly společnosti Mind Bridge a Economic Impact.

Letošní letní dovolenou v České republice plánuje 79 procent Čechů, na kratší výlet se jich chystá vyrazit 89 procent

„Průměrná útrata na české dovolené vychází na něco málo přes 700 korun na osobu a den, přičemž nejvíce se utratí za ubytování a stravování v restauracích. Pro podnikatele v cestovním ruchu to představuje potenciál v podobě 76 miliard, respektive 92 miliard korun při započtení útrat výletníků,“ okomentoval ředitel CzechTourism Jan Herget a doplnil: „Porovnáme-li čísla s dubnovým průzkumem vidíme zásadní rozdíl. Lidé se nebojí a ani dopad na finance nevnímají tak negativně. Navíc dvě třetiny lidí si teprve vybírá konkrétní lokalitu v Česku, a proto je dobře, že města, kraje i vláda přichází s různými vouchery, které mají za cíl nerozhodnuté hosty nalákat. CzechTourism podporuje domácí cestovní ruch především skrze portál Kudyznudy.cz a koncept #světovéČesko.“

Lidé chtějí nejčastěji vyrazit do přírody, mimo město, na místa, kde není mnoho lidí nebo tam, kde je v okolí nějaká zajímavá památka, hrad či památník anebo někam, kde ještě nebyli a chtějí se tam už dlouho podívat. Nejvyhledávanějšími regiony jsou podle průzkumu jihočeský, jihomoravský a liberecký.

Dovolenou v ČR plánuje 79 procent lidí (rozhodně ano 42 procent, spíše ano 37 procent). V dubnu 2020 plánovalo dovolenou 69 procent lidí (rozhodně ano 24 procent, spíše ano 39 procent).

On-line průzkum na reprezentativním vzorku české populace (1000 dotázaných respondentů) provedla agentura MindBridge v období 3.–11. 6. 2020.

Foto: -CzT-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více