Dominikánská republika otevírá náruč

Po informacích o uvolňování cestovních omezení na Šrí Lance a Maledivách tu máme další dobrou zprávu pro milovníky exotiky – již tuto středu se zahraničním turistům otevřou hranice oblíbené Dominikánské republiky.

Již tuto středu se na pláže v Dominikánské republice budou moci vrátit zahraniční turisté

„Země přijala řadu hygienických norem, aby bylo dosaženo maximálního hygienického standardu, který zaručí zdraví návštěvníků i místních obyvatel. Přijatá opatření jsou podobná těm v České republice a budou dodržována na veřejných místech, jako jsou letiště, hotely, restaurace a další,“ uvádí se v prohlášení Ministerstva turistiky Dominikánské republiky, jehož kopii má naše redakce k dispozici.

Konkrétně na letištích to v praxi znamená, že lidé budou muset dodržovat sociální odstup 1,5 metru, po celou dobu pobytu na letištích budou muset nosit roušky a při příletu se budou muset podrobit měření teploty. V případě, že bude mít některý  z pasažérů teplotu vyšší než 38 oC, nebo bude vykazovat některých z dalších symptom COVID-19, bude mu proveden rychlotest na toto onemocnění. Každý turista přilétající do země bude muset rovněž odevzdat čestné prohlášení o dobrém zdravotním stavu. Při odletu ze země pak bude preferováno on-line odbavení. 

Informace týkající se aktuální situace kolem šíření nového typu koronaviru v Dominikánské republice a opatřeních přijatých v této souvislosti lze najít na stránkách tamního ministerstva zdravotnictví (https://www.msp.gob.do/web/). Turistům je také doporučováno, aby si do svých mobilních telefonů instalovali aplikaci COVID-RD, která je dostupná v App Store i na Google Play a která slouží jako zdravotní pas, v kterém návštěvníci  země mohou prostřednictvím QR kódu informovat o svém zdravotním stavu a získat řadu praktických informací.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Maledivy se otevřou v polovině července

Šrí Lanka se cizincům otevře v srpnu

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings v květnu spustí linku do Nice

Letecká společnost Smartwings spustí od 6. května novou přímou linku z Prahy do francouzského Nice. Linka bude fungovat dvakrát týdně. Aerolinky zároveň plánují další rozšíření svého provozu o obnovené linky, od května například do Chorvatska nebo Řecka.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovky si chválí prodej zájezdů na léto

Prodeje zájezdů na léto se podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) vyvíjejí velmi dobře. Očekávají, že letošní sezona bude výrazně úspěšnější než minulá. Lidé už si zvykli na protiepidemická opatření, jako jsou roušky či testy, roste...

Číst více
Foto: Chorvatské turistické sdružení

Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy -...

Číst více