Dominikánská republika otevírá náruč

Po informacích o uvolňování cestovních omezení na Šrí Lance a Maledivách tu máme další dobrou zprávu pro milovníky exotiky – již tuto středu se zahraničním turistům otevřou hranice oblíbené Dominikánské republiky.

Již tuto středu se na pláže v Dominikánské republice budou moci vrátit zahraniční turisté

„Země přijala řadu hygienických norem, aby bylo dosaženo maximálního hygienického standardu, který zaručí zdraví návštěvníků i místních obyvatel. Přijatá opatření jsou podobná těm v České republice a budou dodržována na veřejných místech, jako jsou letiště, hotely, restaurace a další,“ uvádí se v prohlášení Ministerstva turistiky Dominikánské republiky, jehož kopii má naše redakce k dispozici.

Konkrétně na letištích to v praxi znamená, že lidé budou muset dodržovat sociální odstup 1,5 metru, po celou dobu pobytu na letištích budou muset nosit roušky a při příletu se budou muset podrobit měření teploty. V případě, že bude mít některý  z pasažérů teplotu vyšší než 38 oC, nebo bude vykazovat některých z dalších symptom COVID-19, bude mu proveden rychlotest na toto onemocnění. Každý turista přilétající do země bude muset rovněž odevzdat čestné prohlášení o dobrém zdravotním stavu. Při odletu ze země pak bude preferováno on-line odbavení. 

Informace týkající se aktuální situace kolem šíření nového typu koronaviru v Dominikánské republice a opatřeních přijatých v této souvislosti lze najít na stránkách tamního ministerstva zdravotnictví (https://www.msp.gob.do/web/). Turistům je také doporučováno, aby si do svých mobilních telefonů instalovali aplikaci COVID-RD, která je dostupná v App Store i na Google Play a která slouží jako zdravotní pas, v kterém návštěvníci  země mohou prostřednictvím QR kódu informovat o svém zdravotním stavu a získat řadu praktických informací.

Foto: Shutterstock.com

Čtěte také: Maledivy se otevřou v polovině července

Šrí Lanka se cizincům otevře v srpnu

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

ECDC: Na tyto řecké ostrovy radši nejezděte

Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) přeřadilo 13 řeckých ostrovů v Egejském moři mezi oblasti s nejvyšším rizikem nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. ECDC tím důrazně varuje před cestováním do těchto oblastí. Mezi ostrovy, které...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Maďaři lákají: K nám můžete bez omezení

Jako za starých dobrých časů – Češi při vstupu do Maďarska nepotřebují žádné potvrzení o bezinfekčnosti a při pobytu můžou odložit roušky. I tak se Maďarská agentura pro cestovní ruch snaží přilákat české turisty. Zaznělo to při dnešní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Gran Canaria – ostrov stvořený pro zážitky

Na Gran Canarii můžete celoročně dělat, co se vám (z)líbí. Vyšlápnout na vulkán, pozorovat velryby, objevit vavřínové lesy, ale i ospalé vesnice. Vítejte na španělské půdě západně od Afriky, kde každý den aspiruje na mimořádný.

Číst více