Do Zlínského kraje v prvním kvartálu přijelo 13 806 hostů

Foto: Shutterstock.com Luhačovice Foto: Shutterstock.com

Ve Zlínském kraji se v letošním prvním čtvrtletí ubytovalo 13 806 turistů. Je to o 87,8 procenta méně než ve stejném období loňského roku. Loni ovšem restrikce na ubytovací služby začaly platit až během března. Počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v kraji strávili, se meziročně snížil o 80,9 procenta. Turisté v kraji strávili v prvních třech měsících 65 016 nocí. Hovoří o tom data Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ve Zlínském kraji se od ledna do konce března ubytovalo 11 790 domácích turistů, což je o 87,9 procenta méně než v loňském prvním kvartálu. Počet zahraničních turistů se meziročně snížil o 86,8 procenta na 2016 lidí.

Tuzemští hosté ve Zlínském kraji strávili 60 323 nocí, tedy o 80,1 procenta méně než za první tři měsíce loňského roku. U zahraničních turistů se počet přenocování snížil meziročně o 87,7 procenta na 4 693 nocí.

V České republice podle ČSÚ turistů meziročně ubylo o 91,9 procenta, bylo jich 281 894. „V porovnání s loňským rokem se počet zahraničních návštěvníků snížil o 96,3 procenta a domácích hostů ubylo o 86,4 procenta. Regionálně se návštěvnost ve všech krajích pohybuje na úrovni mezi třemi až 17 procenty loňských výkonů,“ uvedli statistici.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více