Do Itálie prostřednictvím kulturního institutu v Praze

Až do 30. července se v klášteře Italského kulturního institutu v Praze koná výstava „Viaggio in Italia“ (Výlet do Itálie). Díky úchvatným fotografickým panelům můžete „na dálku“ prožít výlet do všech italských regionů. Vychutnejte si unikátní záběry krajiny, místních obyvatel i typických produktů vybraných regionů.

Zažijte Itálii prostřednictvím unikátních fotografií.

Slavnostní zahájení výstavy se konalo 25. června za přítomnosti H.E. Francesca Saveria Nisia, velvyslance Itálie v České republice a Alberty Lai, ředitelky Italského kulturního institutu. Na premiéře byli také novináři i zástupci institucí, univerzit a podnikatelské sféry.

Pořadatelem výstavy, která je k vidění na pražské Malé Straně, jsou Italské velvyslanectví a Italský kulturní institut. Výstava se koná v rámci projektu #VIVEREALLITALIANA. Koncipují ji Carlo Romeo, Alessio Liguori, Marco Pescetelli a Stefano Baldi.

Foto: Archiv Italského kulturního institutu v Praze

 

Martin MinhaC.O.T. media
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více