Divadlo pomáhá společně s podnikateli. Přidejte se i vy!

Souboj s pandemií koronaviru nedává mnoha profesím možnost pracovat, natož chodit za kulturou. Naštěstí se dají najít nové, kreativní a užitečné alternativy. Během dvou dnů vznikl ve spolupráci partnerů, mezi nimiž jsou COT media, Hudební divadlvo Karlín, TVCOM.cz a Hospodářská komora České republiky, charitativní projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ. Jeho smyslem je pomoci seniorům a lidem, kteří o ně pečují, ale i všem ostatním „v první linii".

Projekt spojuje umělce a podnikatele. Jeho základní myšlenka je prostá: Když nemohou lidé do divadla, může divadlo za lidmi domů prostřednictvím moderních technologií. A nejenže takový projekt může přinést v současných složitých dnech trochu pozitivní nálady a energie, ale může i pomoci! Základem projektu je originální kulturní program streamovaný na internetu (www.hdk.cz). Technickým garantem je jméno společnosti TVCOM.CZ, která je největším poskytovatelem streamů v ČR a vedle sportu se začíná věnovat i kultuře. První stream z jeviště Hudebního divadla Karlín, který obstarali Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, byl odvysílán v pátek 27. března a od té doby pokračují streamy každý pátek a každou sobotu vždy od 20 hodin.

Výtěžek z projektu, který tvoří dobrovolné příspěvky za sledování streamu, bude primárně použit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu pro seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech a v domovech s pečovatelskou službou. Rozdělování pomoci bude v jednotlivých krajích koordinováno s radními pro sociální péči.

Uvítáme i vaši pomoc!

Chcete se zapojit? Možnosti spolupráce a pod­pory projektu s vámi ráda projedná jednatelka COT ­media Gabriela Ben Ahmed – pište na gabriela.benahmed@cot.cz.

Projekt ale vytváří platformu i pro širší rámec pomoci, do níž se mohou zapojit především podnikatelé. Už nyní je v projektu angažováno mnoho významných firem, další se vstoupit chystají. Díky nim jsou dnes k dispozici nejen rozvážková auta, ale také například palety inkontinenčních plen, sirupy, káva, sušené ovoce a mnohé další. Senioři si však zaslouží a potřebují mnohem více… A s vhodnou pomocí určitě nezapomeneme ani na nemocniční a zdravotnický personál, který má náš hluboký obdiv!

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více