Divadlo pomáhá společně s podnikateli. Přidejte se i vy!

Souboj s pandemií koronaviru nedává mnoha profesím možnost pracovat, natož chodit za kulturou. Naštěstí se dají najít nové, kreativní a užitečné alternativy. Během dvou dnů vznikl ve spolupráci partnerů, mezi nimiž jsou COT media, Hudební divadlvo Karlín, TVCOM.cz a Hospodářská komora České republiky, charitativní projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ. Jeho smyslem je pomoci seniorům a lidem, kteří o ně pečují, ale i všem ostatním „v první linii".

Projekt spojuje umělce a podnikatele. Jeho základní myšlenka je prostá: Když nemohou lidé do divadla, může divadlo za lidmi domů prostřednictvím moderních technologií. A nejenže takový projekt může přinést v současných složitých dnech trochu pozitivní nálady a energie, ale může i pomoci! Základem projektu je originální kulturní program streamovaný na internetu (www.hdk.cz). Technickým garantem je jméno společnosti TVCOM.CZ, která je největším poskytovatelem streamů v ČR a vedle sportu se začíná věnovat i kultuře. První stream z jeviště Hudebního divadla Karlín, který obstarali Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, byl odvysílán v pátek 27. března a od té doby pokračují streamy každý pátek a každou sobotu vždy od 20 hodin.

Výtěžek z projektu, který tvoří dobrovolné příspěvky za sledování streamu, bude primárně použit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu pro seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech a v domovech s pečovatelskou službou. Rozdělování pomoci bude v jednotlivých krajích koordinováno s radními pro sociální péči.

Uvítáme i vaši pomoc!

Chcete se zapojit? Možnosti spolupráce a pod­pory projektu s vámi ráda projedná jednatelka COT ­media Gabriela Ben Ahmed – pište na gabriela.benahmed@cot.cz.

Projekt ale vytváří platformu i pro širší rámec pomoci, do níž se mohou zapojit především podnikatelé. Už nyní je v projektu angažováno mnoho významných firem, další se vstoupit chystají. Díky nim jsou dnes k dispozici nejen rozvážková auta, ale také například palety inkontinenčních plen, sirupy, káva, sušené ovoce a mnohé další. Senioři si však zaslouží a potřebují mnohem více… A s vhodnou pomocí určitě nezapomeneme ani na nemocniční a zdravotnický personál, který má náš hluboký obdiv!

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Online vstupenky na jednom místě?

Přesnější statistiky cestovního ruchu i jednodušší nákup vstupenek. To jsou velké digitální novinky, které chystají Ministerstvo pro místní rozvoj a agentura CzechTourism. Projekt eTurista usnadní práci poskytovatelům ubytování i obcím a navíc přinese co nejpřesnější informace o tom, co se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávají, bez urychleného a účinného řešení existenční krize turismu v hlavním městě lze v brzké době očekávat dramatický dopad na celou Českou republiku a její...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha si i v době krize polepšila v konkurenci kongresových destinací

Slovinský magazín Kongres letos už podesáté hodnotil mezinárodní kongresové destinace na základě setu 75 odlišných kritérií. Praha v letošním roce získala 4,68 bodu z 5 možných, a obhájila tak své prvenství v regionu tzv. Nové Evropy. V celkovém žebříčku XL...

Číst více