CzechTourism zve na Fórum cestovního ruchu

Devátý ročník konference Fórum cestovního ruchu s podtitulem „Inovace v cestovním ruchu“ se uskuteční ve dnech 28.–29. listopadu 2019 v prostorách hotelu Courtyard v Brně. Příspěvky se budou dotýkat zejména témat zaměřených na využití inovativních technologií, digitálních fenoménů a marketingových poznatků v managementu a marketingu turistických destinací.

Konferenci otevře svým úvodním příspěvkem keynote speaker Doug Lansky, který patří k nejsledovanějším světovým osobnostem cestovního ruchu. Je autorem desítek publikací, včetně dvou průvodců Lonely Planet. Napsal celou řadu článků pro média jako National Geographic ­Traveler, Reader’s Digest, Esquire, The Guard­ian či National Geographic ­Adventure a přednášel na více než stovce světových univerzit. Jeho úvodní příspěvek zaměřený na filozofii a tvorbu destinační strategie bude úvodem do tématu letošního ročníku konference.

Markéta Vogelová „Inovace v cestovním ruchu, trendy budoucnosti, které se odrazí nejen do jednotlivostí ale i do samotného řízení cestovního ruchu, jsou nyní zásadním tématem. O tom, jaký bude cestovní ruch budoucnosti, jsme letos hovořili už v rámci jiných platforem, např. na Future Portu, implementujeme jej i v rámci našich akčních plánů a strategie fungování národní turistické centrály jako takové. Česká republika se profiluje jako země pro budoucnost, to ale zdaleka neznamenají jen samořiditelná auta či další digitalizace a robotizace. Inovace jsou čím dál rychlejší a zásadnější, proto se jim věnujeme jako letošnímu ústřednímu tématu,“ dodává ředitelka Institutu turismu pořádající agentury CzechTourism Markéta Vogelová.

Na úvodní příspěvek naváže panelová diskuse zástupců významných českých inovativních projektů a destinačních ma­nagerů, která bude zaměřena na hledání vhodného přístupu, a to nejen k technologickým inovacím. V odpolední části programu budou následně představeny některé příklady inovativních strategií z konkrétních destinací či projektů.

Letošní ročník konference navíc poskytne účastníkům unikátní příležitost setkat se s řediteli zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Během hlavního dne přednášek se ředitelé čtyř zahraničních zastoupení (Německo, Blízký východ, Izrael a Jižní Korea) zapojí do programu ve formě seminářů k jednotlivým významným trhům, které odpolední program konference uzavřou.

Páteční workshopy budou letos zaměřeny na využití business inteligence pro analýzu dat a podporu strategického rozhodování destinačních managerů a také na problematiku veřejné podpory.

Foto: -pmu-

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více