Čtyři místa, jedna vstupenka. Poznejte Ostravu výhodně

Společná vstupenka umožní turistům návštěvu hned čtyř turisticky zajímavých míst v Ostravě, například Dolních Vítkovic či věže Nové radnice. Pro jednotlivce vyjde na 489 korun, pro rodinu stojí 1479 korun. Všechna místa mohou její majitelé navštívit v jednom dni či postupně během šesti měsíců. ČTK to dnes řekla mluvčí Dolních Vítkovic Eva Kijonková.

Poznejte Ostravu výhodně!

Kromě Dolních Vítkovic a věže radnice vstupenka umožní majitelům vstup i do areálu Slezskoostravského hradu a do hornického muzea Landek Park v Ostravě-Petřkovicích. „Takzvaná 4 Vstupenka je výsledkem spolupráce města, Slezskoostravského hradu, Dolních Vítkovic a Landek Parku. Oslovit má jak turisty, tak Ostravany,“ řekla Kijonková.

Turistiku chtějí podpořit i krnovští radní. Připravili program benefitů. Lidé, kteří ve městě stráví alespoň jednu noc, mohou zdarma do muzea či na koupaliště. V nabídce bude i prohlídka radniční věže či zapůjčení koloběžky. Program bude platit až do konce října. „Každá osoba, která se ubytuje v Krnově alespoň na jednu noc, obdrží kartičku se svým jménem a délkou pobytu. Karta bude obsahovat QR kód a odkaz na internetové stránky krnovského turistického informačního centra, kde najde soubor všech benefitů, jež bude moci čerpat a využít,“uvedla referentka pro cestovní ruch Sára Jägermanová.

Do systému benefitů se kromě města, jeho organizací a poskytovatelů ubytovacích služeb budou mít možnost zapojit například i místní podnikatelé. „Bude záležet jen na nich, jakou výši či formu benefitu zvolí. Cílem je přilákat návštěvníky jak do našeho města, tak do místních provozoven, a tím podpořit podnikatele, na které těžce dopadla opatření spojená s pandemií nemoci covid-19,“ dodala Jägermanová.

Foto: Shutterstock.com

 

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více