Courtyard by Marriott na pražském letišti již brzy v novém

  • Prohlédnout galerii (3 fotografií)

Fakt, že je většina ubytovacích zařízení v současné době uzavřena, případně ubytovává jen účastníky služebních cest, neznamená, že by všichni hoteliéři seděli s rukama v klíně a vyhlíželi lepší zítřky. Ti prozíraví se na budoucí restart turismu intenzivně připravují. Tedy pokud jim to finanční situace dovolí. Příkladem může být Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport, který již brzy nabídne svým hostům zbrusu nové moderní pokoje. 

Budoucí podoba pokojů Hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport

Interiér hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport, jenž se nachází naproti terminálům pražského letiště Václava Havla, prošel výraznou proměnou již na konci roku 2019, kdy byla dokončena renovace veškerých společných prostor hotelu včetně lobby, restaurace a konferenčního patra. V prosinci loňského roku pak započala multimilionová rekonstrukce poloviny z celkového počtu 234 pokojů, které budou hostům k dispozici již na konci dubna letošního roku.   

Jak naši redakci informoval obchodní ředitel tuzemských hotelů Courtyard by Marriott Štěpán Malý, rekonstrukční práce probíhají pod taktovkou renomované firmy Lachman Styl, která má za sebou úspěšnou realizaci řady prestižních, nejen hotelových projektů ve Střední Evropě. „Návštěvníci se mohou těšit na odlehčený moderní design v příjemných barvách, kvalitní vybavení a stylové koupelny,“ avizoval Malý. Hotel podle jeho slov také vychází vstříc současným potřebám hostů na cestách, kteří mnohem více využívají moderní technologie, a to i s ohledem na zvýšené požadavky na bezpečnost, včetně omezení přímého kontaktu s personálem a ostaními klienty. Celá řada služeb hotelu Courtyard Prague Airport je jim tak již nyní k dispozici bezdotykově či on-line. 

„Pomocí mobilní aplikace BonVoy s námi dnes hosté mohou jednoduše komunikovat svá přání a požadavky již před příjezdem, mohou si také vybrat preferovaný typ pokoje, a dokonce mohou ze svého mobilního telefonu provést i check-in,“ říká Tarek Dallal, generální ředitel hotelu. „Jako zajímavou novinku nabídne náš hotel i technologii Mobile key, díky níž si hosté budou moci svým chytrým telefonem odemknout dveře do pokoje, jak to už delší dobu funguje v našem brněnském hotelu Courtyard Brno,“ dodává generální ředitel. 

[fotogalerie]

I v nových pokojích pražského hotelu naleznou návštěvníci vybavení, na které byli doposud zvyklí, včetně Wi-Fi připojení zdarma, ledničky, sejfu, sady na přípravu čaje a kávy nebo tolik oblíbených marriottských postelí. Nově budou v pokojích k dispozici prakticky rozmístěné elektrické zásuvky s možností nabíjení přes USB kabel, flexibilní pracovní plocha nebo chytře řešené designové osvětlení. I v tom hotel reaguje na aktuální požadavky svých klientů.   

Rekonstrukce probíhá v západní části budovy, která nabízí nejatraktivnější výhledy na letištní dráhy, a která je oddělená od společných prostor hotelu i druhé, východní části, kde jsou hosté ubytováváni nyní. „Stavba je kompletně izolována od zbytku hotelu a pracovníci využívaji vlastní vchod i výtah, takže naši klienti nejsou rušeni žádnými negativními efekty jako je hluk či prach, jak to při velkých rekonstrukcích bývá běžné,” říká Petr Štádler, technický ředitel hotelu. 

Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport, který je díky své strategické poloze na letišti a snadné dostupností do centra Prahy oblíbenou volbou pro pracovní i soukromé cesty, tak bude svým hostům již brzy moci nabídnout ještě atraktivnější produkt.

 Foto: Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Pro restart turismu chce MMR využít fondy EU i foodblogera

S cílem zmírnit následky pandemie využilo Ministerstvo pro místní rozvoj už 8,5 mld. Kč na dotační tituly pro cestovní ruch. Teď chce prosadit podporu turismu z evropských fondů v celkové výši 1,417 miliardy korun. Zároveň spouští on-line...

Číst více