Co nového v A.T.I.C. ČR? – léto/2020

Zachraň trosečníky! Léto s Déčkem

Do letní prázdninové hry s Českou televizí, jejímž cílem je podpořit výlety a cestování dětí po České republice se letos zapojuje 81 turistických informačních center napříč celou ČR.

Už se ví, že prázdninová plavba parníku Titán ztroskotala a celá posádka kamarádů z Déčka uvízla na tajuplném ostrově. Pryč se však dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku… Postavičky z Déčka budou potřebovat pomoc dětí, aby se mohly vrátit domů. Do soutěže jsou zapojeny hrady, zámky, muzea a další turisticky atraktivní místa. Úkolem dětí je o prázdninách alespoň na 3 taková vybraná místa jet a získat zde hesla, které zadají na webové stránce www.zachrantrosecniky.cz.


Podzimní členské fórum A.T.I.C. ČR v Trutnově

Ve dnech 15.–16. října 2020 se v Trutnově uskuteční tradiční podzimní členské fórum A.T.I.C. ČR. Účastníci setkání se mohou opět těšit na jednání s dvoudenním doprovodným programem, vč. společenského večera.


Anketa „Oblíbené informační centrum roku 2020″

Anketa popularity turistických informačních center již odstartovala a potrvá do 31. 8. 2020. Hlasování probíhá na webu partnera soutěže www.kampocesku.cz. Vstoupit do soutěže lze také přes web asociace www.aticcr.cz. Hlas bude možné poslat jednomu z více než 450 certifikovaných informačních center, tedy takovému, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách atp. Pro eliminaci vícečetného hlasování bude při hlasování jako identifikátor použit e-mail hlasujícího. Hlasovat bude možné jen jednou v každém z krajů. V soutěži bude rovněž vylosováno 14 hlasujících, kteří budou odměněni pěknou cenou zajištěnou členy rady ATIC z jednotlivých krajů. Vítězná informační centra v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.


Mystery shopping pro informační centra

Kontroly „měkkých“ dovedností pracovníků TIC, tzv. mystery shopping neboli utajené návštěvy, budou letos, s odstupem dvou let, znovu realizovány. Utajené návštěvy se zaměří na kvalitu obsluhy informačních center (TIC), exteriér a interiér TIC, vč. jeho vybavení propagačními materiály i na přehlednost značení, která turisty do infocenter zavedou. Certifikovaná informační centra, která mají zájem o budoucí výsledky jejich kontroly, se přihlašují na své stránce ve správě elektronického systému Jednotné klasifikace TIC (www.certifikace.aticcr.cz). Utajená návštěva bude realizována u všech certifikovaných informačních center.


Den turistických informačních center

V rámci Světového dne pro rozvoj informací bude i letos 24. říjen Dnem turistických informačních center České republiky. Ta informační centra (TIC), která se ke dni infocenter přihlásí, obdarují v sobotu 24. října své návštěvníky nějakou drobností nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde uvaří kávu nebo čaj apod. Volba nabídky, s níž turistická informační centra veřejnost osloví, je na každém jednotlivém pracovišti. Již nyní v předstihu srdečně zveme širokou veřejnost, aby se v tento den přišla do infocenter na jejich činnost podívat, navázat bližší vztahy a případně si i popovídat.


 Mapa turistických informačních center ČR v propojení s Českým systémem kvality služeb

 A.T.I.C. ČR ve spolupráci s agenturou CzechTourism v červnu 2020 vydal „Mapu turistických informačních center ČR“, v níž jsou vyznačeny subjekty zapojené v systému ČSKS. V textové části mapy jsou uvedeny kontakty na certifikovaná turistická informační centra, mapová část je tentokrát doplněna o fotografické tipy na pěkné výlety a nechybí přehled stěžejních akcí asociace.

Zdroj ilustrací a fotografií: A.T.I.C. ČR

 

Nejnovější články z rubriky

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více