Chorvatsko přivítalo první turisty

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací. Vstup do země je umožněn všem turistům, kteří mají platné rezervace ubytovacích nebo charterových společností.

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací

To, že se návštěvníci pomalu vrací do Chorvatska, ukazují také turistické výsledky během prvního týdne, kdy byl umožněn vstup cizinců do země. V období od 11. do 17. května bylo uskutečněno kolem 9 000 příjezdů do Chorvatska a 85 tisíc přenocování. Největší počet příjezdů byl realizován v ubytování v soukromí a v hotelech. Podle trhů byl největší počet příjezdů zaznamenán u domácích hostů a hostů ze Slovinska.

Vzhledem k dvoustranným dohodám na úrovni Evropské unie se očekává, že se v Chorvatsku brzy zvýší i příjezdy z jiných trhů, zejména okolních zemí, jako je Maďarsko, Rakousko, Česká republika, Slovensko, Polsko a Německo, ze kterých jsou chorvatské destinace snadno dostupné po silnici.

V Chorvatsku začali fungovat stravovací zařízení a restaurace, stejně jako jsou již k dispozici i pláže, bazény, národní parky, CHKO a další turistické atrakce jako třeba hradby v Dubrovníku.

 Foto: HTZ

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Poreč – město mozaiky

Mozaika charakterizuje světoznámé památky Poreče – a mozaika je mottem brandu celého města: „You complete us“. Tak se Poreč představila na jubilejním setkání v  Praze 6, s kterou uzavřela partnerství před 10 lety.

Číst více