Chorvatsko přivítalo první turisty

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací. Vstup do země je umožněn všem turistům, kteří mají platné rezervace ubytovacích nebo charterových společností.

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací

To, že se návštěvníci pomalu vrací do Chorvatska, ukazují také turistické výsledky během prvního týdne, kdy byl umožněn vstup cizinců do země. V období od 11. do 17. května bylo uskutečněno kolem 9 000 příjezdů do Chorvatska a 85 tisíc přenocování. Největší počet příjezdů byl realizován v ubytování v soukromí a v hotelech. Podle trhů byl největší počet příjezdů zaznamenán u domácích hostů a hostů ze Slovinska.

Vzhledem k dvoustranným dohodám na úrovni Evropské unie se očekává, že se v Chorvatsku brzy zvýší i příjezdy z jiných trhů, zejména okolních zemí, jako je Maďarsko, Rakousko, Česká republika, Slovensko, Polsko a Německo, ze kterých jsou chorvatské destinace snadno dostupné po silnici.

V Chorvatsku začali fungovat stravovací zařízení a restaurace, stejně jako jsou již k dispozici i pláže, bazény, národní parky, CHKO a další turistické atrakce jako třeba hradby v Dubrovníku.

 Foto: HTZ

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

ECDC: Na tyto řecké ostrovy radši nejezděte

Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) přeřadilo 13 řeckých ostrovů v Egejském moři mezi oblasti s nejvyšším rizikem nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. ECDC tím důrazně varuje před cestováním do těchto oblastí. Mezi ostrovy, které...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Maďaři lákají: K nám můžete bez omezení

Jako za starých dobrých časů – Češi při vstupu do Maďarska nepotřebují žádné potvrzení o bezinfekčnosti a při pobytu můžou odložit roušky. I tak se Maďarská agentura pro cestovní ruch snaží přilákat české turisty. Zaznělo to při dnešní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Gran Canaria – ostrov stvořený pro zážitky

Na Gran Canarii můžete celoročně dělat, co se vám (z)líbí. Vyšlápnout na vulkán, pozorovat velryby, objevit vavřínové lesy, ale i ospalé vesnice. Vítejte na španělské půdě západně od Afriky, kde každý den aspiruje na mimořádný.

Číst více