Chorvatsko přivítalo první turisty

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací. Vstup do země je umožněn všem turistům, kteří mají platné rezervace ubytovacích nebo charterových společností.

Vzhledem k dobré epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu otevírají turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z jeho destinací

To, že se návštěvníci pomalu vrací do Chorvatska, ukazují také turistické výsledky během prvního týdne, kdy byl umožněn vstup cizinců do země. V období od 11. do 17. května bylo uskutečněno kolem 9 000 příjezdů do Chorvatska a 85 tisíc přenocování. Největší počet příjezdů byl realizován v ubytování v soukromí a v hotelech. Podle trhů byl největší počet příjezdů zaznamenán u domácích hostů a hostů ze Slovinska.

Vzhledem k dvoustranným dohodám na úrovni Evropské unie se očekává, že se v Chorvatsku brzy zvýší i příjezdy z jiných trhů, zejména okolních zemí, jako je Maďarsko, Rakousko, Česká republika, Slovensko, Polsko a Německo, ze kterých jsou chorvatské destinace snadno dostupné po silnici.

V Chorvatsku začali fungovat stravovací zařízení a restaurace, stejně jako jsou již k dispozici i pláže, bazény, národní parky, CHKO a další turistické atrakce jako třeba hradby v Dubrovníku.

 Foto: HTZ

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Etiketa jiných kultur: Se Španělem u stolu

Se zaujetím se u čtenářů setkal článek o dvou pilířích španělské kultury, který jsme publikovali před několika týdny. Vraťme se proto ještě jednou na Pyrenejský poloostrov a zastavme se u specifických rysů španělského stolování. A začít nemůžeme jinde než u legendárních...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Magické datum oznámeno: USA se otevřou 8. listopadu

Jedna z hlavních překážek globálního turismu padne přesně za tři týdny. Bílý dům oznámil, že v pondělí 8. listopadu přestanou platit aktuální pandemická omezení pro cesty do USA ze zemí Evropské unie a dalších států. Místo dosavadního zákazu většiny...

Číst více