Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Foto: Chorvatské turistické sdružení Foto: Chorvatské turistické sdružení

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy - covid-free zóna“, o které včera v tiskové zprávě informovalo chorvatské Ministerstvo cestovního ruchu a sportu.

Úřad v očekávání nadcházející hlavní části turistické sezóny zintenzivnil svoji činnost a ve spolupráci s Chorvatským institutem veřejného zdraví zahájil akci označující ostrovní části destinace za bezcovidovou zónu. Aktuálně jsou totiž na epidemiologické mapě Chorvatské republiky všechny ostrovy zobrazovány v příslušných krajích, a to navzdory skutečnosti, že výskyt onemocnění covid-19 je na nich podle ministerstva mnohem nižší než v jiných částech krajů. Proto budou mít turisté na webových stránkách www.safestayincroatia.hr kromě informací o epidemiologické situaci v krajích brzy přístup také k informacím speciálně o epidemiologické situaci na chorvatských ostrovech.

Chorvatské souostroví je druhým největším ve Středomoří a skládá se ze 78 ostrovů, 524 ostrůvků a 642 útesů, které jsou obzvláště atraktivní pro turisty a díky nimž se realizuje velká část cestovního ruchu.

 zobrazovaný popis

„Význam našich ostrovů pro cestovní ruch je značný, protože na ostrovech se uskutečňuje čtvrtina přenocování v Chorvatsku, a pobyt turistů na ostrovech je o dva dny v delší než v turistických destinacích na pevnině. Třetina komerčního ubytování se nachází na ostrovech a proto je důležité, abychom poskytovali přesné informace o epidemiologické situaci na všech ostrovech, z nichž mnohé jsou zelené zóny. Tímto způsobem poskytneme turistům podrobné a jasné informace pro bezpečný a příjemný pobytu v Chorvatsku“, uvedla ministryně Nikolina Brnjac.

Kromě epidemiologické situace na ostrovech bude možné na zmiňované webové stránce najít také všechna testovací místa pro turisty, jakož i údaje o leteckých, pozemních a lodních spojích na ostrovy, což turistům umožní získat přesné informace o tom, jak se dostat na jednotlivý ostrov.

Chorvatsko zůstává pro české turisty oblíbeným cílem cest i dovolených a destinace je díky opatřením, která jsou v zemi přijímána pro ochranu a bezpečí turistů, vnímána i nyní jako velmi bezpečná, čehož důkazem je i vysoký počet návštěvníků z České republiky během letošních velikonočních svátků, kdy čeští turisté byli druhými nejpočetnějšími zahraničními návštěvníky Chorvatska (po Německu),“ uvedl ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko Dubravko Miholić, podle kterého během prvních dvou dubnových týdnů vycestovalo z Česka do Chorvatska 3000 turistů, což představuje 18 000 přenocování.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více