Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Foto: Chorvatské turistické sdružení Foto: Chorvatské turistické sdružení

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy - covid-free zóna“, o které včera v tiskové zprávě informovalo chorvatské Ministerstvo cestovního ruchu a sportu.

Úřad v očekávání nadcházející hlavní části turistické sezóny zintenzivnil svoji činnost a ve spolupráci s Chorvatským institutem veřejného zdraví zahájil akci označující ostrovní části destinace za bezcovidovou zónu. Aktuálně jsou totiž na epidemiologické mapě Chorvatské republiky všechny ostrovy zobrazovány v příslušných krajích, a to navzdory skutečnosti, že výskyt onemocnění covid-19 je na nich podle ministerstva mnohem nižší než v jiných částech krajů. Proto budou mít turisté na webových stránkách www.safestayincroatia.hr kromě informací o epidemiologické situaci v krajích brzy přístup také k informacím speciálně o epidemiologické situaci na chorvatských ostrovech.

Chorvatské souostroví je druhým největším ve Středomoří a skládá se ze 78 ostrovů, 524 ostrůvků a 642 útesů, které jsou obzvláště atraktivní pro turisty a díky nimž se realizuje velká část cestovního ruchu.

 zobrazovaný popis

„Význam našich ostrovů pro cestovní ruch je značný, protože na ostrovech se uskutečňuje čtvrtina přenocování v Chorvatsku, a pobyt turistů na ostrovech je o dva dny v delší než v turistických destinacích na pevnině. Třetina komerčního ubytování se nachází na ostrovech a proto je důležité, abychom poskytovali přesné informace o epidemiologické situaci na všech ostrovech, z nichž mnohé jsou zelené zóny. Tímto způsobem poskytneme turistům podrobné a jasné informace pro bezpečný a příjemný pobytu v Chorvatsku“, uvedla ministryně Nikolina Brnjac.

Kromě epidemiologické situace na ostrovech bude možné na zmiňované webové stránce najít také všechna testovací místa pro turisty, jakož i údaje o leteckých, pozemních a lodních spojích na ostrovy, což turistům umožní získat přesné informace o tom, jak se dostat na jednotlivý ostrov.

Chorvatsko zůstává pro české turisty oblíbeným cílem cest i dovolených a destinace je díky opatřením, která jsou v zemi přijímána pro ochranu a bezpečí turistů, vnímána i nyní jako velmi bezpečná, čehož důkazem je i vysoký počet návštěvníků z České republiky během letošních velikonočních svátků, kdy čeští turisté byli druhými nejpočetnějšími zahraničními návštěvníky Chorvatska (po Německu),“ uvedl ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko Dubravko Miholić, podle kterého během prvních dvou dubnových týdnů vycestovalo z Česka do Chorvatska 3000 turistů, což představuje 18 000 přenocování.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Za Jánošíkem na e-biku

Zbývající zářijové víkendy jsou jako stvořené k prodloužení léta. Přemýšlíte-li, jak volné dny využít, nemusíte se omezovat jen na české luhy a háje – vyrazit můžete i k našim východním sousedům. V tomto a následujících dvou článcích vám přineseme pár tipů...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Travel Advance nově zastupuje Trentino

Trentino, nezávislá provincie na severu Itálie známá především jako lyžařská destinace, má na českém trhu nové zastoupení. PR pro ni bude zajišťovat agentura Travel Advance, která se specializuje na destinační marketing. Společnost o tom informovala v tiskové...

Číst více